Revenue

8.4K

2024

Profit

-5.3K

2024

Employees

2024

Margin

-63,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50675993) este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 8.4K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #3.465 la cifra de afaceri, #3.803 la profit, #3.025 la număr angajați din 4.945 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50675993) este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 8.4K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -63.2%).
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #3.465 la cifra de afaceri, #3.803 la profit, #3.025 la număr angajați din 4.945 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 53) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.465 din 4.945 companii

Top 70.1%

Vezi clasamentul

După profit

#3.803 din 4.945 companii

Top 76.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.025 din 4.945 companii

Top 61.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.7M lei
Marjă medie
3.5%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri8.4K lei vs medie industrie 1.7M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit-63.2% vs medie industrie 3.5%

Compania este -18.2× față de media industriei

Industry intelligence

Transport (CAEN 53) — 2024

Industry size

8.4B

RON revenue

Total companies

4.945

Total employees

24.034

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50633475)8.3K1Transport
Firma (CUI 50902107)8.6K1Transport
Firma (CUI 50871884)8.7K1Transport
Firma (CUI 50749438)8K1Transport
Firma (CUI 50675446)8K1Transport
Firma (CUI 50449643)9.1K1Transport
Firma (CUI 50580800)7.8K1Transport
Firma (CUI 51068760)9.1K1Transport
Firma (CUI 50782329)7.7K1Transport
Firma (CUI 50698580)9.2K1Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-63.2%
Scor risc (0–100)
82
Percentil piață (CA)
Top 74%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    8.4K
    Profit net
    -5.3K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50675993) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50675993)(you)Firma (CUI 50633475)Firma (CUI 50902107)Firma (CUI 50871884)Firma (CUI 50749438)
Revenue
8.4K
8.3K
8.6K
8.7K
8K
Profit
-5.3K
429 lei
4.4K
1.7K
-1.6K
Margin
-63,2%
5,2%
51,0%
20,1%
-19,4%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50675993)”.