Revenue

51.5K

2024

Profit

18.6K

2024

Employees

2024

Margin

36,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50669100) este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 51.5K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #2.873 la cifra de afaceri, #1.498 la profit, #3.025 la număr angajați din 4.945 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 36.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50669100) este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 51.5K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 36.0%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #2.873 la cifra de afaceri, #1.498 la profit, #3.025 la număr angajați din 4.945 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 53) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.873 din 4.945 companii

Top 58.1%

Vezi clasamentul

După profit

#1.498 din 4.945 companii

Top 30.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.025 din 4.945 companii

Top 61.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.7M lei
Marjă medie
3.5%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri51.5K lei vs medie industrie 1.7M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit36.0% vs medie industrie 3.5%

Compania este 10.4× față de media industriei

Industry intelligence

Transport (CAEN 53) — 2024

Industry size

8.4B

RON revenue

Total companies

4.945

Total employees

24.034

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50517110)51.4K1Transport
Firma (CUI 50358359)52K1Transport
Firma (CUI 50672873)52.2K1Transport
Firma (CUI 50645429)50.5K1Transport
Firma (CUI 50691492)50.5K1Transport
Firma (CUI 50489885)52.7K1Transport
Firma (CUI 50591191)52.9K1Transport
Firma (CUI 50788879)53K1Transport
Firma (CUI 50952946)49.3K1Transport
Firma (CUI 50803723)48.4K1Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
36.0%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 63%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    51.5K
    Profit net
    18.6K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50669100) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50669100)(you)Firma (CUI 50517110)Firma (CUI 50358359)Firma (CUI 50672873)Firma (CUI 50645429)
Revenue
51.5K
51.4K
52K
52.2K
50.5K
Profit
18.6K
21.7K
-1.3K
4.8K
23.7K
Margin
36,0%
42,2%
-2,5%
9,2%
47,0%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50669100)”.