Revenue

10.9K

2024

Profit

17K

2024

Employees

2024

Margin

81,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50636439) este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 10.9K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #3.251 la cifra de afaceri, #1.565 la profit, #3.025 la număr angajați din 4.945 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 81.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50636439) este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 10.9K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 81.4%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #3.251 la cifra de afaceri, #1.565 la profit, #3.025 la număr angajați din 4.945 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 53) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.251 din 4.945 companii

Top 65.7%

Vezi clasamentul

După profit

#1.565 din 4.945 companii

Top 31.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.025 din 4.945 companii

Top 61.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.7M lei
Marjă medie
3.5%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri10.9K lei vs medie industrie 1.7M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit81.4% vs medie industrie 3.5%

Compania este 23.5× față de media industriei

Industry intelligence

Transport (CAEN 53) — 2024

Industry size

8.4B

RON revenue

Total companies

4.945

Total employees

24.034

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50343650)21K1Transport
Firma (CUI 50753536)21.1K1Transport
Firma (CUI 50828124)21.4K1Transport
Firma (CUI 50875282)21.4K1Transport
Firma (CUI 50521420)21.7K1Transport
Firma (CUI 50475529)19.7K1Transport
Firma (CUI 50659920)19.6K1Transport
Firma (CUI 50751039)22.3K1Transport
Firma (CUI 50983250)19.4K1Transport
Firma (CUI 50531041)19.1K1Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
81.4%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 70%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    10.9K
    Profit net
    17K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50636439) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50636439)(you)Firma (CUI 50343650)Firma (CUI 50753536)Firma (CUI 50828124)Firma (CUI 50875282)
Revenue
10.9K
21K
21.1K
21.4K
21.4K
Profit
17K
15.7K
-8.4K
15.9K
8K
Margin
81,4%
74,4%
-39,6%
74,4%
37,2%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50636439)”.