Revenue

171K

2024

Profit

28.2K

2024

Employees

6

2024

Margin

16,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50636404) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 171K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #26.276 la cifra de afaceri, #19.241 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50636404) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 171K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #26.276 la cifra de afaceri, #19.241 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#26.276 din 56.726 companii

Top 46.3%

Vezi clasamentul

După profit

#19.241 din 56.726 companii

Top 33.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#6.345 din 56.726 companii

Top 11.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri171K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit16.4% vs medie industrie 9.8%

Compania este 1.7× față de media industriei

Angajați6 vs medie industrie 4

Compania este 1.6× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
BORDOR TEAM CONSTRUCT S.R.L.171K6Construcții
EDV TRUST TEAM S.R.L.169K6Construcții
PETINCON SRL168K6Construcții
LAW CONSULTING M&A S.R.L.177K6Construcții
SWAMY ICE CREAM S.R.L.179K6Construcții
LEOANAS CONSULT SRL162K6Construcții
BELLEMONDE DEVELOPMENT S.R.L.183K6Construcții
Firma (CUI 50677706)138K6Construcții
VALEDAN S.R.L.159K6Construcții
GIORGI SI VALI SRL186K6Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
16.4%
CA / angajat
28.6K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 46%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    171K
    Profit net
    28.2K
    Angajați
    6

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50636404) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50636404)(you)BORDOR TEAM CONSTRUCT S.R.L.EDV TRUST TEAM S.R.L.PETINCON SRLLAW CONSULTING M&A S.R.L.
Revenue
171K
171K
169K
168K
177K
Profit
28.2K
-194K
-95.8K
-280K
-242K
Margin
16,4%
-113,5%
-56,7%
-166,3%
-137,2%
Employees
6
6
6
6
6
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50636404)”.