Revenue

253K

2024

Profit

-27.3K

2024

Employees

4

2024

Margin

-10,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50632933) este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 253K lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #49.296 la cifra de afaceri, #113.138 la profit, #12.305 la număr angajați din 130.296 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50632933) este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 253K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -10.8%).
Poziție în industrie
În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #49.296 la cifra de afaceri, #113.138 la profit, #12.305 la număr angajați din 130.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#49.296 din 130.296 companii

Top 37.8%

Vezi clasamentul

După profit

#113.138 din 130.296 companii

Top 86.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#12.305 din 130.296 companii

Top 9.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri253K lei vs medie industrie 3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit-10.8% vs medie industrie 3.7%

Compania este -2.9× față de media industriei

Angajați4 vs medie industrie 3

Compania este 1.2× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024

Industry size

389B

RON revenue

Total companies

130.296

Total employees

418.868

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
FAGET COM S.R.L.254K4Comerț cu amănuntul
TIBELIAMAG SRL252K4Comerț cu amănuntul
DALEX SPORT COM S.R.L.251K4Comerț cu amănuntul
Firma (CUI 50699828)218K4Comerț cu amănuntul
DANA ANGELA S.R.L.255K4Comerț cu amănuntul
DOAR NOI DOI SRL258K4Comerț cu amănuntul
AGRO MOB CONFORT SRL258K4Comerț cu amănuntul
C&C MITRACHE COMPANY S.R.L.258K4Comerț cu amănuntul
LIFOET SRL248K4Comerț cu amănuntul
CARMILO S.R.L.258K4Comerț cu amănuntul

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-10.8%
CA / angajat
63.3K
Scor risc (0–100)
55
Percentil piață (CA)
Top 38%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    253K
    Profit net
    -27.3K
    Angajați
    4

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50632933) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50632933)(you)FAGET COM S.R.L.TIBELIAMAG SRLDALEX SPORT COM S.R.L.Firma (CUI 50699828)
Revenue
253K
254K
252K
251K
218K
Profit
-27.3K
-112K
76.4K
-154K
19.2K
Margin
-10,8%
-44,1%
30,3%
-61,2%
8,8%
Employees
4
4
4
4
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50632933)”.