Revenue

495K

2024

Profit

65.8K

2024

Employees

8

2024

Margin

13,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50627015) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 495K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #11.028 la cifra de afaceri, #11.123 la profit, #3.407 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50627015) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 495K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.3%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #11.028 la cifra de afaceri, #11.123 la profit, #3.407 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#11.028 din 39.568 companii

Top 27.9%

Vezi clasamentul

După profit

#11.123 din 39.568 companii

Top 28.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.407 din 39.568 companii

Top 8.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri495K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit13.3% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.2× față de media industriei

Angajați8 vs medie industrie 4

Compania este 2.2× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DAN DECOR SYSTEMS S.R.L.497K8Construcții
RIBO ELECTRIC ALGLASS SRL491K8Construcții
PRESTIGE DESIGN SOLUTION S.R.L.490K8Construcții
ROSCOV PROD S.R.L.490K8Construcții
HASEK FABUTOR SRL501K8Construcții
ESCAVA UTIL SRL505K8Construcții
ELECTRIC DIMS S.R.L.505K8Construcții
NAVYTHERM INSTAL S.R.L.506K8Construcții
CAMARAD INSTAL S.R.L.483K8Construcții
MURY'S DREAM S.R.L.512K8Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
13.3%
CA / angajat
61.9K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 26%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    495K
    Profit net
    65.8K
    Angajați
    8

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50627015) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50627015)(you)DAN DECOR SYSTEMS S.R.L.RIBO ELECTRIC ALGLASS SRLPRESTIGE DESIGN SOLUTION S.R.L.ROSCOV PROD S.R.L.
Revenue
495K
497K
491K
490K
490K
Profit
65.8K
-87.6K
-104K
-164K
-363K
Margin
13,3%
-17,6%
-21,3%
-33,5%
-74,1%
Employees
8
8
8
8
8
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50627015)”.