Revenue

59K

2024

Profit

21.5K

2024

Employees

2

2024

Margin

36,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50610811) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 59K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #33.678 la cifra de afaceri, #20.261 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 36.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50610811) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 59K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 36.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #33.678 la cifra de afaceri, #20.261 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#33.678 din 56.726 companii

Top 59.4%

Vezi clasamentul

După profit

#20.261 din 56.726 companii

Top 35.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#14.220 din 56.726 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri59K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit36.4% vs medie industrie 9.8%

Compania este 3.7× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50673364)58.1K2Construcții
Firma (CUI 50457891)57.9K2Construcții
Firma (CUI 50497403)57.6K2Construcții
Firma (CUI 50879195)57.6K2Construcții
Firma (CUI 50444824)61.7K2Construcții
Firma (CUI 50797753)55.7K2Construcții
Firma (CUI 50977266)62.7K2Construcții
Firma (CUI 50342212)63K2Construcții
Firma (CUI 50690853)63K2Construcții
Firma (CUI 50664889)54.8K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
36.4%
CA / angajat
29.5K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 61%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    59K
    Profit net
    21.5K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50610811) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50610811)(you)Firma (CUI 50673364)Firma (CUI 50457891)Firma (CUI 50497403)Firma (CUI 50879195)
Revenue
59K
58.1K
57.9K
57.6K
57.6K
Profit
21.5K
23.9K
-1.3K
7.3K
47.5K
Margin
36,4%
41,2%
-2,3%
12,7%
82,6%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50610811)”.