Revenue

13.6K

2024

Profit

10.8K

2024

Employees

2024

Margin

79,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50593460) este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 13.6K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #11.708 la cifra de afaceri, #9.558 la profit, #10.424 la număr angajați din 13.452 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 79.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50593460) este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 13.6K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 79.2%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #11.708 la cifra de afaceri, #9.558 la profit, #10.424 la număr angajați din 13.452 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 69) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#11.708 din 13.452 companii

Top 87.0%

Vezi clasamentul

După profit

#9.558 din 13.452 companii

Top 71.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#10.424 din 13.452 companii

Top 77.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
440K lei
Marjă medie
27.7%
Angajați medie
2

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri13.6K lei vs medie industrie 440K lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit79.2% vs medie industrie 27.7%

Compania este 2.9× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 69) — 2024

Industry size

5.9B

RON revenue

Total companies

13.452

Total employees

23.084

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50359400)13.5K1Activități profesionale
Firma (CUI 50490111)13.1K1Activități profesionale
Firma (CUI 50611418)12.6K1Activități profesionale
Firma (CUI 50492180)12.5K1Activități profesionale
Firma (CUI 50740919)12.4K1Activități profesionale
Firma (CUI 50488782)15K1Activități profesionale
Firma (CUI 50938461)15.2K1Activități profesionale
Firma (CUI 50799169)11.9K1Activități profesionale
ATI CONT S.R.L.13.6K1Activități profesionale
CONT CONSULTING S.R.L.13.6K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
79.2%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 72%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    13.6K
    Profit net
    10.8K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50593460) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50593460)(you)Firma (CUI 50359400)Firma (CUI 50490111)Firma (CUI 50611418)Firma (CUI 50492180)
Revenue
13.6K
13.5K
13.1K
12.6K
12.5K
Profit
10.8K
-8.5K
1.1K
2.4K
10.4K
Margin
79,2%
-62,8%
8,4%
19,3%
83,2%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50593460)”.