Revenue

8.3K

2024

Profit

1.3K

2024

Employees

2024

Margin

15,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50555989) este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 8.3K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #24.219 la cifra de afaceri, #14.951 la profit, #20.768 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50555989) este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 8.3K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.5%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #24.219 la cifra de afaceri, #14.951 la profit, #20.768 la număr angajați din 31.269 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#24.219 din 31.269 companii

Top 77.5%

Vezi clasamentul

După profit

#14.951 din 31.269 companii

Top 47.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#20.768 din 31.269 companii

Top 66.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3.3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri8.3K lei vs medie industrie 3.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit15.5% vs medie industrie 3.7%

Compania este 4.2× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024

Industry size

102B

RON revenue

Total companies

31.269

Total employees

91.939

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50917973)8.4K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50541894)8.5K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50636455)8.2K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50467380)8.6K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50991589)8.1K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50558284)8.1K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50543461)8K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50586764)7.9K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50496092)7.8K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50461434)7.8K1Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
15.5%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 74%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    8.3K
    Profit net
    1.3K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50555989) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50555989)(you)Firma (CUI 50917973)Firma (CUI 50541894)Firma (CUI 50636455)Firma (CUI 50467380)
Revenue
8.3K
8.4K
8.5K
8.2K
8.6K
Profit
1.3K
-4.4K
-4.2K
-12.2K
-8.4K
Margin
15,5%
-52,5%
-49,6%
-148,9%
-98,5%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50555989)”.