Firma (CUI 50509478)

CUI 50509478·Fabricare produse textile·Necunoscut·Founded 2024

Revenue

233K

2024

Profit

50.4K

2024

Employees

2024

Margin

21,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50509478) este o companie micro din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 233K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #842 la cifra de afaceri, #471 la profit, #1.332 la număr angajați din 2.066 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50509478) este o companie micro din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 233K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.6%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #842 la cifra de afaceri, #471 la profit, #1.332 la număr angajați din 2.066 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#842 din 2.066 companii

Top 40.7%

Vezi clasamentul

După profit

#471 din 2.066 companii

Top 22.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.332 din 2.066 companii

Top 64.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.5M lei
Marjă medie
0.3%
Angajați medie
11

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri233K lei vs medie industrie 4.5M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit21.6% vs medie industrie 0.3%

Compania este 84.6× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024

Industry size

9.2B

RON revenue

Total companies

2.066

Total employees

22.902

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ESTTAP CONFORT S.R.L.233K1Fabricare produse textile
CLASIC CAR MATS S.R.L.234K1Fabricare produse textile
ROPRELATE SRL235K1Fabricare produse textile
CLAU-EXPERT SRL235K1Fabricare produse textile
VITALROPE INDUSTRIE SRL236K1Fabricare produse textile
TOP BRANDING BRODERIE S.R.L.236K1Fabricare produse textile
AYA DECOGRUP ALPHA S.R.L.237K1Fabricare produse textile
DECO EXPERT JALUX S.R.L.230K1Fabricare produse textile
TREESOFT SRL228K1Fabricare produse textile
MARADY ORIGINAL CURTAINS S.R.L.228K1Fabricare produse textile

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
21.6%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 40%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    233K
    Profit net
    50.4K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50509478) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50509478)(you)ESTTAP CONFORT S.R.L.CLASIC CAR MATS S.R.L.ROPRELATE SRLCLAU-EXPERT SRL
Revenue
233K
233K
234K
235K
235K
Profit
50.4K
150K
27.3K
70.3K
1.5K
Margin
21,6%
64,6%
11,6%
30,0%
0,6%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50509478)”.