Revenue

788K

2024

Profit

502K

2024

Employees

6

2024

Margin

63,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50481920) este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 788K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #13.295 la cifra de afaceri, #5.060 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50481920) este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 788K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #13.295 la cifra de afaceri, #5.060 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#13.295 din 56.726 companii

Top 23.4%

Vezi clasamentul

După profit

#5.060 din 56.726 companii

Top 8.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#6.345 din 56.726 companii

Top 11.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri788K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit63.6% vs medie industrie 9.8%

Compania este 6.5× față de media industriei

Angajați6 vs medie industrie 4

Compania este 1.6× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50384900)716K6Construcții
DIN INVEST S.R.L.788K6Construcții
MAZUREAC S.R.L.787K6Construcții
AMD RESIDENCE CONSTRUCT SRL787K6Construcții
MT INTEGRAL CONSTRUCT S.R.L.792K6Construcții
MEGAROOFS AG S.R.L.793K6Construcții
MAXIM S.R.L.793K6Construcții
LEGACY CONTRACTORS BCS� S.R.L.784K6Construcții
PAIZS-GAL S.R.L.783K6Construcții
CASOLY BUILDER CONSTRUCT S.R.L.782K6Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
63.6%
CA / angajat
131K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 20%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    788K
    Profit net
    502K
    Angajați
    6

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50481920) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50481920)(you)Firma (CUI 50384900)DIN INVEST S.R.L.MAZUREAC S.R.L.AMD RESIDENCE CONSTRUCT SRL
Revenue
788K
716K
788K
787K
787K
Profit
502K
6.1K
-98.8K
49K
30.6K
Margin
63,6%
0,9%
-12,5%
6,2%
3,9%
Employees
6
6
6
6
6
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50481920)”.