Revenue

45K

2024

Profit

22.7K

2024

Employees

1

2024

Margin

50,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50474370) este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 45K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #20.487 la cifra de afaceri, #14.248 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 50.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50474370) este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 45K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 50.4%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #20.487 la cifra de afaceri, #14.248 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#20.487 din 28.608 companii

Top 71.6%

Vezi clasamentul

După profit

#14.248 din 28.608 companii

Top 49.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.469 din 28.608 companii

Top 29.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri45K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit50.4% vs medie industrie 16.2%

Compania este 3.1× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50512309)45K1Activități profesionale
Firma (CUI 50387079)44.8K1Activități profesionale
Firma (CUI 50478800)45.4K1Activități profesionale
Firma (CUI 50679030)44.5K1Activități profesionale
Firma (CUI 50949282)45.6K1Activități profesionale
Firma (CUI 50843612)44.4K1Activități profesionale
Firma (CUI 50785287)46K1Activități profesionale
Firma (CUI 50556046)46K1Activități profesionale
Firma (CUI 50572955)46K1Activități profesionale
Firma (CUI 50618491)43.9K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
50.4%
CA / angajat
45K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 64%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    45K
    Profit net
    22.7K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50474370) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50474370)(you)Firma (CUI 50512309)Firma (CUI 50387079)Firma (CUI 50478800)Firma (CUI 50679030)
Revenue
45K
45K
44.8K
45.4K
44.5K
Profit
22.7K
-40.8K
795 lei
-17.5K
30.4K
Margin
50,4%
-90,8%
1,8%
-38,4%
68,2%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50474370)”.