Revenue

1.5M

2024

Profit

849K

2024

Employees

21

2024

Margin

58,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50471764) este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #9.121 la cifra de afaceri, #3.166 la profit, #1.582 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50471764) este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.0%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #9.121 la cifra de afaceri, #3.166 la profit, #1.582 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#9.121 din 56.726 companii

Top 16.1%

Vezi clasamentul

După profit

#3.166 din 56.726 companii

Top 5.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.582 din 56.726 companii

Top 2.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.5M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.6× față de media industriei

Marjă profit58.0% vs medie industrie 9.8%

Compania este 5.9× față de media industriei

Angajați21 vs medie industrie 4

Compania este 5.7× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50554231)1.3M21Construcții
Firma (CUI 50627430)1.6M19Construcții
DANART RESTAUR�RI SRL1.5M20Construcții
QUICKBLOCK SRL1.4M22Construcții
UNIDOSCO S.R.L.1.4M21Construcții
AG CON EXECUTIE S.R.L.1.5M20Construcții
IDEAL MCE CONSTRUCT S.R.L.1.6M21Construcții
SEBASTIAN GEOSEB S.R.L.1.5M23Construcții
CONSTRUCTIL DUMITRA S.R.L.1.6M21Construcții
ARCOM C�MPENI S.R.L.1.4M20Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
58.0%
CA / angajat
69.7K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 13%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.5M
    Profit net
    849K
    Angajați
    21

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50471764) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50471764)(you)Firma (CUI 50554231)Firma (CUI 50627430)DANART RESTAUR�RI SRLQUICKBLOCK SRL
Revenue
1.5M
1.3M
1.6M
1.5M
1.4M
Profit
849K
778K
1.2M
-175K
-805K
Margin
58,0%
58,9%
72,8%
-12,0%
-55,6%
Employees
21
21
19
20
22
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50471764)”.