Firma (CUI 50468246)

CUI 50468246·Industria alimentară·Necunoscut·Founded 2024

Revenue

0 lei

2024

Profit

3.2K

2024

Employees

2024

Margin

9,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50468246) este o companie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în NECUNOSCUT (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #8.995 la cifra de afaceri, #5.688 la profit, #9.400 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50468246) este o companie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în NECUNOSCUT (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.4%.
Poziție în industrie
În industria de Industria alimentară (România), compania este #8.995 la cifra de afaceri, #5.688 la profit, #9.400 la număr angajați din 13.660 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#8.995 din 13.660 companii

Top 65.8%

Vezi clasamentul

După profit

#5.688 din 13.660 companii

Top 41.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#9.400 din 13.660 companii

Top 68.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
6.2M lei
Marjă medie
4.9%
Angajați medie
12

Companie vs medie industrie

Marjă profit9.4% vs medie industrie 4.9%

Compania este 1.9× față de media industriei

Industry intelligence

Industria alimentară (CAEN 10) — 2024

Industry size

84.9B

RON revenue

Total companies

13.660

Total employees

158.407

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50478371)33.2K1Industria alimentară
Firma (CUI 50641036)33K1Industria alimentară
Firma (CUI 50437401)32.2K1Industria alimentară
Firma (CUI 50555628)32K1Industria alimentară
Firma (CUI 50791980)35.4K1Industria alimentară
Firma (CUI 50475782)31.7K1Industria alimentară
Firma (CUI 50521218)36.6K1Industria alimentară
BIOCAKE S.R.L.37.2K1Industria alimentară
DULCIURI ALESE LA CLAUDIA S.R.L.33.6K1Industria alimentară
HEMP MENU S.R.L.33.5K1Industria alimentară

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
9.4%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 67%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    0 lei
    Profit net
    3.2K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50468246) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50468246)(you)Firma (CUI 50478371)Firma (CUI 50641036)Firma (CUI 50437401)Firma (CUI 50555628)
Revenue
0 lei
33.2K
33K
32.2K
32K
Profit
3.2K
-13.6K
7.4K
-29.6K
6.5K
Margin
9,4%
-41,0%
22,3%
-92,1%
20,3%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50468246)”.