Revenue

102K

2024

Profit

29.1K

2024

Employees

2024

Margin

28,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50428764) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 102K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #23.249 la cifra de afaceri, #14.764 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50428764) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 102K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #23.249 la cifra de afaceri, #14.764 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#23.249 din 39.568 companii

Top 58.8%

Vezi clasamentul

După profit

#14.764 din 39.568 companii

Top 37.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#28.930 din 39.568 companii

Top 73.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri102K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit28.6% vs medie industrie 11.2%

Compania este 2.5× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50595045)102K1Construcții
Firma (CUI 50797850)102K1Construcții
Firma (CUI 50732444)101K1Construcții
Firma (CUI 50841670)100K1Construcții
Firma (CUI 50966313)100K1Construcții
Firma (CUI 50798392)104K1Construcții
Firma (CUI 50873400)99.5K1Construcții
Firma (CUI 50834185)105K1Construcții
Firma (CUI 50734364)99.1K1Construcții
Firma (CUI 50592014)99K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
28.6%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 54%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    102K
    Profit net
    29.1K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50428764) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50428764)(you)Firma (CUI 50595045)Firma (CUI 50797850)Firma (CUI 50732444)Firma (CUI 50841670)
Revenue
102K
102K
102K
101K
100K
Profit
29.1K
57.2K
96.4K
93.4K
58.5K
Margin
28,6%
56,1%
94,4%
92,5%
58,4%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50428764)”.