Revenue

49K

2024

Profit

28.7K

2024

Employees

1

2024

Margin

58,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50421049) este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 49K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #9.842 la cifra de afaceri, #5.923 la profit, #2.158 la număr angajați din 17.812 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50421049) este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 49K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.5%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #9.842 la cifra de afaceri, #5.923 la profit, #2.158 la număr angajați din 17.812 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 74) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#9.842 din 17.812 companii

Top 55.2%

Vezi clasamentul

După profit

#5.923 din 17.812 companii

Top 33.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.158 din 17.812 companii

Top 12.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
288K lei
Marjă medie
21.4%
Angajați medie
1

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri49K lei vs medie industrie 288K lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit58.5% vs medie industrie 21.4%

Compania este 2.7× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 1

Compania este 1.0× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 74) — 2024

Industry size

5.1B

RON revenue

Total companies

17.812

Total employees

17.971

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50438083)49.1K1Activități profesionale
Firma (CUI 50592006)48.8K1Activități profesionale
Firma (CUI 50581104)49.3K1Activități profesionale
Firma (CUI 50744554)48.4K1Activități profesionale
Firma (CUI 50388120)50K1Activități profesionale
Firma (CUI 50921591)47.7K1Activități profesionale
Firma (CUI 50850113)47.1K1Activități profesionale
Firma (CUI 50884779)51.1K1Activități profesionale
Firma (CUI 50584232)46.8K1Activități profesionale
Firma (CUI 50360910)46.6K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
58.5%
CA / angajat
49K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 63%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    49K
    Profit net
    28.7K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50421049) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50421049)(you)Firma (CUI 50438083)Firma (CUI 50592006)Firma (CUI 50581104)Firma (CUI 50744554)
Revenue
49K
49.1K
48.8K
49.3K
48.4K
Profit
28.7K
33.3K
38.8K
37.2K
20.6K
Margin
58,5%
67,8%
79,6%
75,6%
42,5%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50421049)”.