Firma (CUI 50419928)

CUI 50419928·Fabricare mobilă·Necunoscut·Founded 2024

Revenue

35K

2024

Profit

18.2K

2024

Employees

1

2024

Margin

52,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50419928) este o companie micro din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 35K lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #4.409 la cifra de afaceri, #1.751 la profit, #2.582 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 52.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50419928) este o companie micro din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 35K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 52.1%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #4.409 la cifra de afaceri, #1.751 la profit, #2.582 la număr angajați din 6.351 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.409 din 6.351 companii

Top 69.4%

Vezi clasamentul

După profit

#1.751 din 6.351 companii

Top 27.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.582 din 6.351 companii

Top 40.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.2M lei
Marjă medie
2.8%
Angajați medie
8

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri35K lei vs medie industrie 2.2M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit52.1% vs medie industrie 2.8%

Compania este 18.3× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 8

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024

Industry size

14.2B

RON revenue

Total companies

6.351

Total employees

48.730

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50663972)35.1K1Fabricare mobilă
Firma (CUI 50632062)39.5K1Fabricare mobilă
ARIA FURNITURE S.R.L.35K1Fabricare mobilă
NEXT HOME MOBILIER S.R.L.35K1Fabricare mobilă
SIL-ART-DECO S.R.L.35K1Fabricare mobilă
DUK MOBILI PAINT MOB S.R.L.35K1Fabricare mobilă
PIPERA S.A.34.9K1Fabricare mobilă
TAPIS-SERV SRL34.9K1Fabricare mobilă
SMART FURNITURE PRODUCTION S.R.L.34.8K1Fabricare mobilă
ZANYA JOY S.R.L.34.8K1Fabricare mobilă

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
52.1%
CA / angajat
35K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 66%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    35K
    Profit net
    18.2K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50419928) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50419928)(you)Firma (CUI 50663972)Firma (CUI 50632062)ARIA FURNITURE S.R.L.NEXT HOME MOBILIER S.R.L.
Revenue
35K
35.1K
39.5K
35K
35K
Profit
18.2K
-2.4K
8.1K
3.3K
4.2K
Margin
52,1%
-6,9%
20,6%
9,3%
12,1%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50419928)”.