Revenue

200K

2024

Profit

77.7K

2024

Employees

2024

Margin

38,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50417056) este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 200K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.667 la cifra de afaceri, #2.505 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50417056) este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 200K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.8%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #4.667 la cifra de afaceri, #2.505 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.667 din 8.990 companii

Top 51.9%

Vezi clasamentul

După profit

#2.505 din 8.990 companii

Top 27.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#6.618 din 8.990 companii

Top 73.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri200K lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit38.8% vs medie industrie 5.8%

Compania este 6.7× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50936770)206K1Fabricare
Firma (CUI 50368522)191K1Fabricare
Firma (CUI 50576442)210K1Fabricare
Firma (CUI 50479636)183K1Fabricare
Firma (CUI 50645224)175K1Fabricare
CO�ULEANU CONSTRUC�II S.R.L.200K1Fabricare
MARANIS BEN S.R.L.200K1Fabricare
ROMARCOST SRL200K1Fabricare
HUNOR METALS S.R.L.200K1Fabricare
ATELIER DETAIL SRL200K1Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
38.8%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 43%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    200K
    Profit net
    77.7K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50417056) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50417056)(you)Firma (CUI 50936770)Firma (CUI 50368522)Firma (CUI 50576442)Firma (CUI 50479636)
Revenue
200K
206K
191K
210K
183K
Profit
77.7K
200K
166K
198K
167K
Margin
38,8%
96,8%
87,1%
94,3%
91,3%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50417056)”.