Revenue

1.5K

2024

Profit

685 lei

2024

Employees

2024

Margin

45,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50382764) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 1.5K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #41.255 la cifra de afaceri, #26.748 la profit, #39.097 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 45.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50382764) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 1.5K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 45.7%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #41.255 la cifra de afaceri, #26.748 la profit, #39.097 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#41.255 din 56.726 companii

Top 72.7%

Vezi clasamentul

După profit

#26.748 din 56.726 companii

Top 47.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#39.097 din 56.726 companii

Top 68.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.5K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit45.7% vs medie industrie 9.8%

Compania este 4.6× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50727790)1.5K1Construcții
Firma (CUI 50931439)1.5K1Construcții
Firma (CUI 50558705)1.5K1Construcții
Firma (CUI 50467151)1.6K1Construcții
Firma (CUI 50624132)1.6K1Construcții
Firma (CUI 50666022)1.6K1Construcții
Firma (CUI 50763858)1.4K1Construcții
Firma (CUI 50414106)1.3K1Construcții
A.M.I.C. PROIECT ENERGY SRL1.5K1Construcții
ABM 2019 INVERSIONES S.R.L.1.5K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
45.7%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 78%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.5K
    Profit net
    685 lei
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50382764) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50382764)(you)Firma (CUI 50727790)Firma (CUI 50931439)Firma (CUI 50558705)Firma (CUI 50467151)
Revenue
1.5K
1.5K
1.5K
1.5K
1.6K
Profit
685 lei
-3.2K
-858 lei
697 lei
-23.3K
Margin
45,7%
-213,3%
-57,2%
46,7%
-1504,9%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50382764)”.