Revenue

6.1K

2024

Profit

-11.8K

2024

Employees

1

2024

Margin

-104,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50381831) este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 6.1K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #23.895 la cifra de afaceri, #23.935 la profit, #10.029 la număr angajați din 31.269 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50381831) este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 6.1K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -104.3%).
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #23.895 la cifra de afaceri, #23.935 la profit, #10.029 la număr angajați din 31.269 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#23.895 din 31.269 companii

Top 76.4%

Vezi clasamentul

După profit

#23.935 din 31.269 companii

Top 76.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#10.029 din 31.269 companii

Top 32.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3.3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri6.1K lei vs medie industrie 3.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit-104.3% vs medie industrie 3.7%

Compania este -28.5× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024

Industry size

102B

RON revenue

Total companies

31.269

Total employees

91.939

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50355590)11.2K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50884728)11.4K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50707483)11.5K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50627716)10.8K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50564111)11.7K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50598149)10.7K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50458269)10.7K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50974782)12K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50372540)10.6K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50484675)10.5K1Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-104.3%
CA / angajat
11.3K
Scor risc (0–100)
100
Percentil piață (CA)
Top 73%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    6.1K
    Profit net
    -11.8K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50381831) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50381831)(you)Firma (CUI 50355590)Firma (CUI 50884728)Firma (CUI 50707483)Firma (CUI 50627716)
Revenue
6.1K
11.2K
11.4K
11.5K
10.8K
Profit
-11.8K
1K
-2.1K
8.1K
-8.9K
Margin
-104,3%
9,1%
-18,0%
70,6%
-81,8%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50381831)”.