Revenue

85K

2024

Profit

-20.1K

2024

Employees

2

2024

Margin

-23,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50380348) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 85K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #31.484 la cifra de afaceri, #44.194 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50380348) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 85K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -23.6%).
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #31.484 la cifra de afaceri, #44.194 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#31.484 din 56.726 companii

Top 55.5%

Vezi clasamentul

După profit

#44.194 din 56.726 companii

Top 77.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#14.220 din 56.726 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri85K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit-23.6% vs medie industrie 9.8%

Compania este -2.4× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50416670)84.1K2Construcții
Firma (CUI 50657318)82.5K2Construcții
Firma (CUI 50496297)88.1K2Construcții
Firma (CUI 50545403)81.7K2Construcții
Firma (CUI 50361338)81.1K2Construcții
Firma (CUI 50489605)80.9K2Construcții
Firma (CUI 50503203)79.5K2Construcții
Firma (CUI 50522388)79.5K2Construcții
Firma (CUI 50767299)78.9K2Construcții
Firma (CUI 50451503)77.6K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-23.6%
CA / angajat
42.5K
Scor risc (0–100)
62
Percentil piață (CA)
Top 57%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    85K
    Profit net
    -20.1K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50380348) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50380348)(you)Firma (CUI 50416670)Firma (CUI 50657318)Firma (CUI 50496297)Firma (CUI 50545403)
Revenue
85K
84.1K
82.5K
88.1K
81.7K
Profit
-20.1K
32.4K
47.8K
22.4K
49.2K
Margin
-23,6%
38,5%
57,9%
25,4%
60,2%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50380348)”.