Revenue

50.6K

2024

Profit

18.6K

2024

Employees

1

2024

Margin

36,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50367900) este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 50.6K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #20.136 la cifra de afaceri, #14.775 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 36.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50367900) este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 50.6K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 36.7%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #20.136 la cifra de afaceri, #14.775 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#20.136 din 28.608 companii

Top 70.4%

Vezi clasamentul

După profit

#14.775 din 28.608 companii

Top 51.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.469 din 28.608 companii

Top 29.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri50.6K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit36.7% vs medie industrie 16.2%

Compania este 2.3× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50762003)50.6K1Activități profesionale
Firma (CUI 50771354)50.7K1Activități profesionale
Firma (CUI 50367713)50.4K1Activități profesionale
Firma (CUI 50699666)50.3K1Activități profesionale
Firma (CUI 50425229)50K1Activități profesionale
Firma (CUI 50724581)50K1Activități profesionale
Firma (CUI 50937385)50K1Activități profesionale
Firma (CUI 50474434)49.7K1Activități profesionale
Firma (CUI 50947257)49.7K1Activități profesionale
Firma (CUI 50859074)49.7K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
36.7%
CA / angajat
50.6K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 63%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    50.6K
    Profit net
    18.6K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50367900) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50367900)(you)Firma (CUI 50762003)Firma (CUI 50771354)Firma (CUI 50367713)Firma (CUI 50699666)
Revenue
50.6K
50.6K
50.7K
50.4K
50.3K
Profit
18.6K
40.1K
27.6K
36.3K
24.1K
Margin
36,7%
79,2%
54,5%
72,1%
47,9%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50367900)”.