Firma (CUI 50345308)
Revenue
18K
2024
Profit
874 lei
2024
Employees
1
2024
Margin
4,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
Firma (CUI 50345308) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 18K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #29.554 la cifra de afaceri, #21.981 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- Firma (CUI 50345308) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 18K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #29.554 la cifra de afaceri, #21.981 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| Firma (CUI 51002456) | 18K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50759083) | 18.1K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50955748) | 17.9K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50845079) | 17.9K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50540090) | 17.9K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50577189) | 18.2K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50818350) | 17.7K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50454445) | 17.6K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50514504) | 17.4K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50716740) | 17.4K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NECUNOSCUT
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.9%
- CA / angajat
- 18K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 71%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 18K
- Profit net
- 874 lei
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 18K | 874 lei | 1 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la Firma (CUI 50345308) — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- Firma (CUI 50345308)(current)
- Revenue
- 18K
- Employees
- 1
- Profit
- 874 lei
- Rank RO
- #637.959
- Firma (CUI 51002456)
- Revenue
- 18K
- Employees
- 1
- Profit
- 16.5K
- Rank RO
- #637.948
- Firma (CUI 50759083)
- Revenue
- 18.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.4K
- Rank RO
- #637.769
- Firma (CUI 50955748)
- Revenue
- 17.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.1K
- Rank RO
- #638.441
- Firma (CUI 50845079)
- Revenue
- 17.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 6K
- Rank RO
- #638.466
- Firma (CUI 50540090)
- Revenue
- 17.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -7.3K
- Rank RO
- #638.535
- Firma (CUI 50577189)
- Revenue
- 18.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.8K
- Rank RO
- #637.381
- Firma (CUI 50818350)
- Revenue
- 17.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.3K
- Rank RO
- #638.884
- Firma (CUI 50454445)
- Revenue
- 17.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -17.2K
- Rank RO
- #639.082
- Firma (CUI 50514504)
- Revenue
- 17.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.9K
- Rank RO
- #639.686
- Firma (CUI 50716740)
- Revenue
- 17.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 10.3K
- Rank RO
- #639.694
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| Firma (CUI 50345308)(current) | 18K | 1 | 874 lei | #637.959 |
| Firma (CUI 51002456) | 18K | 1 | 16.5K | #637.948 |
| Firma (CUI 50759083) | 18.1K | 1 | 12.4K | #637.769 |
| Firma (CUI 50955748) | 17.9K | 1 | -3.1K | #638.441 |
| Firma (CUI 50845079) | 17.9K | 1 | 6K | #638.466 |
| Firma (CUI 50540090) | 17.9K | 1 | -7.3K | #638.535 |
| Firma (CUI 50577189) | 18.2K | 1 | 4.8K | #637.381 |
| Firma (CUI 50818350) | 17.7K | 1 | 8.3K | #638.884 |
| Firma (CUI 50454445) | 17.6K | 1 | -17.2K | #639.082 |
| Firma (CUI 50514504) | 17.4K | 1 | 2.9K | #639.686 |
| Firma (CUI 50716740) | 17.4K | 1 | 10.3K | #639.694 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | Firma (CUI 50345308)(you) | Firma (CUI 51002456) | Firma (CUI 50759083) | Firma (CUI 50955748) | Firma (CUI 50845079) |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 18K | 18K | 18.1K | 17.9K | 17.9K |
| Profit | 874 lei | 16.5K | 12.4K | -3.1K | 6K |
| Margin | 4,9% | 91,5% | 68,5% | -17,6% | 33,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50345308)”.