FINEXIM S.R.L.
Revenue
5.7M
2024
Profit
179K
2024
Employees
8
2024
Margin
3,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FINEXIM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 5.7M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.067 la cifra de afaceri, #13.156 la profit, #5.550 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FINEXIM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 5.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.067 la cifra de afaceri, #13.156 la profit, #5.550 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| YZABELLA & ANDRA SRL | 6M | 8 | Comerț en-gros |
| C3 CONCEPT CUT S.R.L. | 5.5M | 8 | Comerț en-gros |
| FARMAMED VEST DISTRIBU�IE SRL | 5.3M | 8 | Comerț en-gros |
| GEO TRADE S.R.L. | 5.8M | 8 | Comerț en-gros |
| AGROMECANIC IMPEX SRL | 5.8M | 8 | Comerț en-gros |
| EXCOR SERV SRL | 5.8M | 8 | Comerț en-gros |
| ELEGANCE DECOR SRL | 5.7M | 8 | Comerț en-gros |
| CONVERT TRADING SRL | 5.8M | 8 | Comerț en-gros |
| RYNTEK PREST SRL | 5.8M | 8 | Comerț en-gros |
| DANCOM BEST SRL | 5.8M | 8 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.1%
- CA / angajat
- 719K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.7M
- Profit net
- 179K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.7M | 179K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FINEXIM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FINEXIM S.R.L.(current)
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #41.089
- YZABELLA & ANDRA SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 8
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #39.972
- C3 CONCEPT CUT S.R.L.
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 8
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #42.563
- FARMAMED VEST DISTRIBU�IE SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 238K
- Rank RO
- #44.289
- GEO TRADE S.R.L.
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #41.081
- AGROMECANIC IMPEX SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 397K
- Rank RO
- #41.010
- EXCOR SERV SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 177K
- Rank RO
- #40.938
- ELEGANCE DECOR SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 951K
- Rank RO
- #41.250
- CONVERT TRADING SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #40.688
- RYNTEK PREST SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 420K
- Rank RO
- #40.646
- DANCOM BEST SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 499K
- Rank RO
- #40.640
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FINEXIM S.R.L.(current) | 5.7M | 8 | 179K | #41.089 |
| YZABELLA & ANDRA SRL | 6M | 8 | 119K | #39.972 |
| C3 CONCEPT CUT S.R.L. | 5.5M | 8 | 179K | #42.563 |
| FARMAMED VEST DISTRIBU�IE SRL | 5.3M | 8 | 238K | #44.289 |
| GEO TRADE S.R.L. | 5.8M | 8 | 113K | #41.081 |
| AGROMECANIC IMPEX SRL | 5.8M | 8 | 397K | #41.010 |
| EXCOR SERV SRL | 5.8M | 8 | 177K | #40.938 |
| ELEGANCE DECOR SRL | 5.7M | 8 | 951K | #41.250 |
| CONVERT TRADING SRL | 5.8M | 8 | 1M | #40.688 |
| RYNTEK PREST SRL | 5.8M | 8 | 420K | #40.646 |
| DANCOM BEST SRL | 5.8M | 8 | 499K | #40.640 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FINEXIM S.R.L.(you) | YZABELLA & ANDRA SRL | C3 CONCEPT CUT S.R.L. | FARMAMED VEST DISTRIBU�IE SRL | GEO TRADE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.7M | 6M | 5.5M | 5.3M | 5.8M |
| Profit | 179K | 119K | 179K | 238K | 113K |
| Margin | 3,1% | 2,0% | 3,3% | 4,5% | 2,0% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FINEXIM S.R.L.”.