FIDIAS S.R.L.
Revenue
6.6M
2024
Profit
1.4M
2024
Employees
14
2024
Margin
21,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FIDIAS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Alte extracții, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 6.6M lei (date 2024). În industria de Alte extracții (România), compania este #191 la cifra de afaceri, #128 la profit, #202 la număr angajați din 1.509 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FIDIAS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Alte extracții, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 6.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alte extracții (România), compania este #191 la cifra de afaceri, #128 la profit, #202 la număr angajați din 1.509 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alte extracții (CAEN 08) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.8M lei
- Marjă medie
- 10.1%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Industry intelligence
Alte extracții (CAEN 08) — 2024
Industry size
5.7B
RON revenue
Total companies
1.509
Total employees
10.723
Industry growth
—
YoY
Top companies
- MINERALPORT SRL222M
- CALCARUL SA168M
- OMYA CALCITA SRL139M
- GRANDEMAR S.A.127M
- PIATRA BALAST IMPEX SRL122M
- EUROFOR 2011 SRL121M
- IRIS-ALY EXPLORER SRL102M
- SAREROM S.R.L.71.2M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SORT-TERRA S.R.L. | 6.1M | 14 | Alte extracții |
| GOSEN GRUP INDUSTRIAL SRL | 6.8M | 13 | Alte extracții |
| ADAKEEA EXPLOATARI S.R.L. | 7.8M | 14 | Alte extracții |
| EST DANYSERV TRUCK & TRANS SRL | 6.5M | 16 | Alte extracții |
| PIATRA ROSIE S.R.L. | 7.5M | 15 | Alte extracții |
| HOUWELING SRL | 7.5M | 15 | Alte extracții |
| TRASIACOM EX UTIL SRL | 6.7M | 17 | Alte extracții |
| TRANS-DEM SRL | 5.9M | 13 | Alte extracții |
| GABROU CARIERE SRL | 6.4M | 12 | Alte extracții |
| AURORA AGREGATE SRL | 8.3M | 16 | Alte extracții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 08)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 21.6%
- CA / angajat
- 476K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.6M
- Profit net
- 1.4M
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.6M | 1.4M | 14 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FIDIAS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FIDIAS S.R.L.(current)
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #36.358
- SORT-TERRA S.R.L.
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 477K
- Rank RO
- #39.416
- GOSEN GRUP INDUSTRIAL SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 4.5K
- Rank RO
- #35.584
- ADAKEEA EXPLOATARI S.R.L.
- Revenue
- 7.8M
- Employees
- 14
- Profit
- 4.3M
- Rank RO
- #32.040
- EST DANYSERV TRUCK & TRANS SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 16
- Profit
- 640K
- Rank RO
- #37.040
- PIATRA ROSIE S.R.L.
- Revenue
- 7.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #33.083
- HOUWELING SRL
- Revenue
- 7.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #33.081
- TRASIACOM EX UTIL SRL
- Revenue
- 6.7M
- Employees
- 17
- Profit
- 806K
- Rank RO
- #36.441
- TRANS-DEM SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 733K
- Rank RO
- #40.304
- GABROU CARIERE SRL
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 4.2K
- Rank RO
- #37.837
- AURORA AGREGATE SRL
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 763K
- Rank RO
- #30.244
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FIDIAS S.R.L.(current) | 6.6M | 14 | 1.4M | #36.358 |
| SORT-TERRA S.R.L. | 6.1M | 14 | 477K | #39.416 |
| GOSEN GRUP INDUSTRIAL SRL | 6.8M | 13 | 4.5K | #35.584 |
| ADAKEEA EXPLOATARI S.R.L. | 7.8M | 14 | 4.3M | #32.040 |
| EST DANYSERV TRUCK & TRANS SRL | 6.5M | 16 | 640K | #37.040 |
| PIATRA ROSIE S.R.L. | 7.5M | 15 | 2M | #33.083 |
| HOUWELING SRL | 7.5M | 15 | 130K | #33.081 |
| TRASIACOM EX UTIL SRL | 6.7M | 17 | 806K | #36.441 |
| TRANS-DEM SRL | 5.9M | 13 | 733K | #40.304 |
| GABROU CARIERE SRL | 6.4M | 12 | 4.2K | #37.837 |
| AURORA AGREGATE SRL | 8.3M | 16 | 763K | #30.244 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FIDIAS S.R.L.(you) | SORT-TERRA S.R.L. | GOSEN GRUP INDUSTRIAL SRL | ADAKEEA EXPLOATARI S.R.L. | EST DANYSERV TRUCK & TRANS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.6M | 6.1M | 6.8M | 7.8M | 6.5M |
| Profit | 1.4M | 477K | 4.5K | 4.3M | 640K |
| Margin | 21,6% | 7,9% | 0,1% | 55,2% | 9,8% |
| Employees | 14 | 14 | 13 | 14 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FIDIAS S.R.L.”.