FIASTAR SRL
Revenue
170K
2024
Profit
-16.5K
2024
Employees
2
2024
Margin
-9,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FIASTAR SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 170K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #26.331 la cifra de afaceri, #43.485 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FIASTAR SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 170K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -9.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #26.331 la cifra de afaceri, #43.485 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -1.0× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MAL ANTOLIV CONSTRUCT S.R.L. | 163K | 2 | Construcții |
| PROSPEROSTRUCT STONE S.R.L. | 161K | 2 | Construcții |
| KAYDEN DRB CONSTRUCT S.R.L. | 181K | 2 | Construcții |
| ARBANOM CONSTRUCT SRL | 159K | 2 | Construcții |
| FAN-ATIK BUILDING SRL | 158K | 2 | Construcții |
| MEDLIR CARE SRL | 156K | 2 | Construcții |
| BORA MIRAM CONSTRUCT S.R.L. | 190K | 2 | Construcții |
| ADM-SDV METAL S.R.L. | 191K | 2 | Construcții |
| TURBOPUMP CONSTRUCT SRL | 171K | 2 | Construcții |
| VIP CONSTRUCT SOLUTIONS S.R.L. | 170K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -9.7%
- CA / angajat
- 85.3K
- Scor risc (0–100)
- 55
- Percentil piață (CA)
- Top 46%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 170K
- Profit net
- -16.5K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 170K | -16.5K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FIASTAR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FIASTAR SRL(current)
- Revenue
- 170K
- Employees
- 2
- Profit
- -16.5K
- Rank RO
- #413.437
- MAL ANTOLIV CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 163K
- Employees
- 2
- Profit
- 12.3K
- Rank RO
- #420.423
- PROSPEROSTRUCT STONE S.R.L.
- Revenue
- 161K
- Employees
- 2
- Profit
- -72.8K
- Rank RO
- #422.728
- KAYDEN DRB CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 181K
- Employees
- 2
- Profit
- -98.1K
- Rank RO
- #403.459
- ARBANOM CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 159K
- Employees
- 2
- Profit
- -93.2K
- Rank RO
- #424.828
- FAN-ATIK BUILDING SRL
- Revenue
- 158K
- Employees
- 2
- Profit
- 25.9K
- Rank RO
- #425.529
- MEDLIR CARE SRL
- Revenue
- 156K
- Employees
- 2
- Profit
- -49.6K
- Rank RO
- #426.976
- BORA MIRAM CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 190K
- Employees
- 2
- Profit
- -53.3K
- Rank RO
- #396.057
- ADM-SDV METAL S.R.L.
- Revenue
- 191K
- Employees
- 2
- Profit
- -6.6K
- Rank RO
- #394.856
- TURBOPUMP CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 171K
- Employees
- 2
- Profit
- -17.3K
- Rank RO
- #413.462
- VIP CONSTRUCT SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 170K
- Employees
- 2
- Profit
- 10.7K
- Rank RO
- #413.557
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FIASTAR SRL(current) | 170K | 2 | -16.5K | #413.437 |
| MAL ANTOLIV CONSTRUCT S.R.L. | 163K | 2 | 12.3K | #420.423 |
| PROSPEROSTRUCT STONE S.R.L. | 161K | 2 | -72.8K | #422.728 |
| KAYDEN DRB CONSTRUCT S.R.L. | 181K | 2 | -98.1K | #403.459 |
| ARBANOM CONSTRUCT SRL | 159K | 2 | -93.2K | #424.828 |
| FAN-ATIK BUILDING SRL | 158K | 2 | 25.9K | #425.529 |
| MEDLIR CARE SRL | 156K | 2 | -49.6K | #426.976 |
| BORA MIRAM CONSTRUCT S.R.L. | 190K | 2 | -53.3K | #396.057 |
| ADM-SDV METAL S.R.L. | 191K | 2 | -6.6K | #394.856 |
| TURBOPUMP CONSTRUCT SRL | 171K | 2 | -17.3K | #413.462 |
| VIP CONSTRUCT SOLUTIONS S.R.L. | 170K | 2 | 10.7K | #413.557 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FIASTAR SRL(you) | MAL ANTOLIV CONSTRUCT S.R.L. | PROSPEROSTRUCT STONE S.R.L. | KAYDEN DRB CONSTRUCT S.R.L. | ARBANOM CONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 170K | 163K | 161K | 181K | 159K |
| Profit | -16.5K | 12.3K | -72.8K | -98.1K | -93.2K |
| Margin | -9,7% | 7,6% | -45,3% | -54,1% | -58,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FIASTAR SRL”.