FEVAMED SRL
Revenue
29.3M
2024
Profit
4.8M
2024
Employees
49
2024
Margin
10,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FEVAMED SRL este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 29.3M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #295 la cifra de afaceri, #174 la profit, #512 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FEVAMED SRL este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 29.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Industria alimentară (România), compania este #295 la cifra de afaceri, #174 la profit, #512 la număr angajați din 13.660 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.2M lei
- Marjă medie
- 4.9%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 4.7× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 4.2× față de media industriei
Industry intelligence
Industria alimentară (CAEN 10) — 2024
Industry size
84.9B
RON revenue
Total companies
13.660
Total employees
158.407
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STANION INVEST TOTAL SRL | 50.2M | 49 | Industria alimentară |
| PANAMAROM SRL | 50.3M | 50 | Industria alimentară |
| MARIS PROD CARM SRL | 43.1M | 50 | Industria alimentară |
| ALSIM MEAT DISTRIBUTION S.R.L. | 50.9M | 48 | Industria alimentară |
| FLAVOURSTREAM SRL | 40.5M | 43 | Industria alimentară |
| TEAM FRESH HORECA S.R.L. | 41.3M | 48 | Industria alimentară |
| LUCA PRODCARN SRL | 55.2M | 49 | Industria alimentară |
| NORVIA MEAT DISTRIBUTION S.R.L. | 44.3M | 56 | Industria alimentară |
| PRODUSE TRADI�IONALE GABIOTI DIN PLE�COI SRL | 52.1M | 53 | Industria alimentară |
| CARMANGERIA-DALIA SRL | 40.7M | 54 | Industria alimentară |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 10)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.4%
- CA / angajat
- 950K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 29.3M
- Profit net
- 4.8M
- Angajați
- 49
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 29.3M | 4.8M | 49 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FEVAMED SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FEVAMED SRL(current)
- Revenue
- 29.3M
- Employees
- 49
- Profit
- 4.8M
- Rank RO
- #6.795
- STANION INVEST TOTAL SRL
- Revenue
- 50.2M
- Employees
- 49
- Profit
- 379K
- Rank RO
- #6.290
- PANAMAROM SRL
- Revenue
- 50.3M
- Employees
- 50
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #6.283
- MARIS PROD CARM SRL
- Revenue
- 43.1M
- Employees
- 50
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #7.287
- ALSIM MEAT DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 50.9M
- Employees
- 48
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #6.206
- FLAVOURSTREAM SRL
- Revenue
- 40.5M
- Employees
- 43
- Profit
- 10.2M
- Rank RO
- #7.687
- TEAM FRESH HORECA S.R.L.
- Revenue
- 41.3M
- Employees
- 48
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #7.545
- LUCA PRODCARN SRL
- Revenue
- 55.2M
- Employees
- 49
- Profit
- 582K
- Rank RO
- #5.739
- NORVIA MEAT DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 44.3M
- Employees
- 56
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #7.110
- PRODUSE TRADI�IONALE GABIOTI DIN PLE�COI SRL
- Revenue
- 52.1M
- Employees
- 53
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #6.061
- CARMANGERIA-DALIA SRL
- Revenue
- 40.7M
- Employees
- 54
- Profit
- 5.6M
- Rank RO
- #7.654
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FEVAMED SRL(current) | 29.3M | 49 | 4.8M | #6.795 |
| STANION INVEST TOTAL SRL | 50.2M | 49 | 379K | #6.290 |
| PANAMAROM SRL | 50.3M | 50 | 2.1M | #6.283 |
| MARIS PROD CARM SRL | 43.1M | 50 | 3.6M | #7.287 |
| ALSIM MEAT DISTRIBUTION S.R.L. | 50.9M | 48 | 2.9M | #6.206 |
| FLAVOURSTREAM SRL | 40.5M | 43 | 10.2M | #7.687 |
| TEAM FRESH HORECA S.R.L. | 41.3M | 48 | 1.8M | #7.545 |
| LUCA PRODCARN SRL | 55.2M | 49 | 582K | #5.739 |
| NORVIA MEAT DISTRIBUTION S.R.L. | 44.3M | 56 | 2.4M | #7.110 |
| PRODUSE TRADI�IONALE GABIOTI DIN PLE�COI SRL | 52.1M | 53 | 2.2M | #6.061 |
| CARMANGERIA-DALIA SRL | 40.7M | 54 | 5.6M | #7.654 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FEVAMED SRL(you) | STANION INVEST TOTAL SRL | PANAMAROM SRL | MARIS PROD CARM SRL | ALSIM MEAT DISTRIBUTION S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 29.3M | 50.2M | 50.3M | 43.1M | 50.9M |
| Profit | 4.8M | 379K | 2.1M | 3.6M | 2.9M |
| Margin | 10,4% | 0,8% | 4,2% | 8,3% | 5,7% |
| Employees | 49 | 49 | 50 | 50 | 48 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FEVAMED SRL”.