FERRO-BUILD SRL
Revenue
2.1M
2024
Profit
30.7K
2024
Employees
7
2024
Margin
1,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FERRO-BUILD SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #14.165 la cifra de afaceri, #24.575 la profit, #6.244 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FERRO-BUILD SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #14.165 la cifra de afaceri, #24.575 la profit, #6.244 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OPTIVITA SRL | 2.2M | 7 | Comerț en-gros |
| UNICOM CARGO S.R.L. | 2.1M | 7 | Comerț en-gros |
| GRESON TRADE SRL | 2.2M | 7 | Comerț en-gros |
| BIROTIC S.R.L. | 2.1M | 7 | Comerț en-gros |
| DIONYSOS S.R.L. | 2.2M | 7 | Comerț en-gros |
| M.L.F. ART INVEST SRL | 2.2M | 7 | Comerț en-gros |
| IZY EFFECTS S.R.L. | 2.2M | 7 | Comerț en-gros |
| ORIZONT INTERNATIONAL S.R.L. | 2.1M | 7 | Comerț en-gros |
| THOR ENERGY GROUP S.R.L. | 2.1M | 7 | Comerț en-gros |
| BRICOSAN BT 2008 SRL | 2.5M | 7 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.4%
- CA / angajat
- 308K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 30.7K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 30.7K | 7 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FERRO-BUILD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FERRO-BUILD SRL(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 30.7K
- Rank RO
- #90.256
- OPTIVITA SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 15.7K
- Rank RO
- #89.914
- UNICOM CARGO S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 7
- Profit
- -153K
- Rank RO
- #90.703
- GRESON TRADE SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 48.4K
- Rank RO
- #89.752
- BIROTIC S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 391K
- Rank RO
- #90.869
- DIONYSOS S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 7
- Profit
- -49K
- Rank RO
- #89.589
- M.L.F. ART INVEST SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 7
- Profit
- -46.6K
- Rank RO
- #89.432
- IZY EFFECTS S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 87.8K
- Rank RO
- #89.376
- ORIZONT INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 14.4K
- Rank RO
- #91.318
- THOR ENERGY GROUP S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 684K
- Rank RO
- #91.396
- BRICOSAN BT 2008 SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 393K
- Rank RO
- #77.931
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FERRO-BUILD SRL(current) | 2.1M | 7 | 30.7K | #90.256 |
| OPTIVITA SRL | 2.2M | 7 | 15.7K | #89.914 |
| UNICOM CARGO S.R.L. | 2.1M | 7 | -153K | #90.703 |
| GRESON TRADE SRL | 2.2M | 7 | 48.4K | #89.752 |
| BIROTIC S.R.L. | 2.1M | 7 | 391K | #90.869 |
| DIONYSOS S.R.L. | 2.2M | 7 | -49K | #89.589 |
| M.L.F. ART INVEST SRL | 2.2M | 7 | -46.6K | #89.432 |
| IZY EFFECTS S.R.L. | 2.2M | 7 | 87.8K | #89.376 |
| ORIZONT INTERNATIONAL S.R.L. | 2.1M | 7 | 14.4K | #91.318 |
| THOR ENERGY GROUP S.R.L. | 2.1M | 7 | 684K | #91.396 |
| BRICOSAN BT 2008 SRL | 2.5M | 7 | 393K | #77.931 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FERRO-BUILD SRL(you) | OPTIVITA SRL | UNICOM CARGO S.R.L. | GRESON TRADE SRL | BIROTIC S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2.2M | 2.1M | 2.2M | 2.1M |
| Profit | 30.7K | 15.7K | -153K | 48.4K | 391K |
| Margin | 1,4% | 0,7% | -7,1% | 2,2% | 18,3% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FERRO-BUILD SRL”.