FEROLIV SRL
Revenue
2.5M
2024
Profit
84.6K
2024
Employees
4
2024
Margin
3,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FEROLIV SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #12.814 la cifra de afaceri, #18.377 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FEROLIV SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #12.814 la cifra de afaceri, #18.377 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RCM EURO CERAMIC S.R.L. | 2.6M | 4 | Comerț en-gros |
| SXN IUSCONSTRUCT S.R.L. | 2.6M | 4 | Comerț en-gros |
| MEGA M & L S.R.L. | 2.3M | 4 | Comerț en-gros |
| SYRA GRUP S.R.L. | 2.8M | 4 | Comerț en-gros |
| YANIS GROUP DISTRIBUTION SRL | 2.2M | 4 | Comerț en-gros |
| REBIUL S.R.L. | 2.9M | 4 | Comerț en-gros |
| SINCRON PERFORMANCE SRL | 2.2M | 4 | Comerț en-gros |
| COMPVEST SRL | 2.5M | 4 | Comerț en-gros |
| TARDA SEN SRL | 2.5M | 4 | Comerț en-gros |
| RAFANDA D&V DEPO SRL | 2.5M | 4 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.3%
- CA / angajat
- 634K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.5M
- Profit net
- 84.6K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.5M | 84.6K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FEROLIV SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FEROLIV SRL(current)
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 84.6K
- Rank RO
- #77.637
- RCM EURO CERAMIC S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 147K
- Rank RO
- #76.103
- SXN IUSCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 4
- Profit
- -272K
- Rank RO
- #76.070
- MEGA M & L S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 56.3K
- Rank RO
- #86.427
- SYRA GRUP S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 4
- Profit
- 268K
- Rank RO
- #71.264
- YANIS GROUP DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #87.156
- REBIUL S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #70.556
- SINCRON PERFORMANCE SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- -211K
- Rank RO
- #88.460
- COMPVEST SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 82.8K
- Rank RO
- #77.669
- TARDA SEN SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 44.1K
- Rank RO
- #77.672
- RAFANDA D&V DEPO SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 463K
- Rank RO
- #77.540
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FEROLIV SRL(current) | 2.5M | 4 | 84.6K | #77.637 |
| RCM EURO CERAMIC S.R.L. | 2.6M | 4 | 147K | #76.103 |
| SXN IUSCONSTRUCT S.R.L. | 2.6M | 4 | -272K | #76.070 |
| MEGA M & L S.R.L. | 2.3M | 4 | 56.3K | #86.427 |
| SYRA GRUP S.R.L. | 2.8M | 4 | 268K | #71.264 |
| YANIS GROUP DISTRIBUTION SRL | 2.2M | 4 | 115K | #87.156 |
| REBIUL S.R.L. | 2.9M | 4 | 171K | #70.556 |
| SINCRON PERFORMANCE SRL | 2.2M | 4 | -211K | #88.460 |
| COMPVEST SRL | 2.5M | 4 | 82.8K | #77.669 |
| TARDA SEN SRL | 2.5M | 4 | 44.1K | #77.672 |
| RAFANDA D&V DEPO SRL | 2.5M | 4 | 463K | #77.540 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FEROLIV SRL(you) | RCM EURO CERAMIC S.R.L. | SXN IUSCONSTRUCT S.R.L. | MEGA M & L S.R.L. | SYRA GRUP S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.5M | 2.6M | 2.6M | 2.3M | 2.8M |
| Profit | 84.6K | 147K | -272K | 56.3K | 268K |
| Margin | 3,3% | 5,6% | -10,4% | 2,5% | 9,4% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FEROLIV SRL”.