FERMAVI INTERNATIONAL SRL
Revenue
17.7M
2024
Profit
1.1M
2024
Employees
56
2024
Margin
6,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FERMAVI INTERNATIONAL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 17.7M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #805 la cifra de afaceri, #866 la profit, #408 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FERMAVI INTERNATIONAL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 17.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #805 la cifra de afaceri, #866 la profit, #408 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 12.7× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 17.2× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FRIGONET LOGISTICS S.R.L. | 17M | 52 | Transport |
| HER COMTRANS S.R.L. | 17.3M | 56 | Transport |
| CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. | 18.6M | 56 | Transport |
| LAZAR TRANS S.R.L. | 18.3M | 57 | Transport |
| TRANS EXPRES PROMPT S.R.L. | 18.8M | 65 | Transport |
| MARINOVA IMPEX SRL | 17.2M | 55 | Transport |
| COMPANY TRANS PLUS SRL | 18.2M | 46 | Transport |
| UTIL NRG CARGO SRL | 17.9M | 51 | Transport |
| ALS TRANS SRL | 15.8M | 56 | Transport |
| DEY LOGISTIC SRL | 18.5M | 51 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.0%
- CA / angajat
- 320K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 17.7M
- Profit net
- 1.1M
- Angajați
- 56
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 17.7M | 1.1M | 56 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FERMAVI INTERNATIONAL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FERMAVI INTERNATIONAL SRL(current)
- Revenue
- 17.7M
- Employees
- 56
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #15.984
- FRIGONET LOGISTICS S.R.L.
- Revenue
- 17M
- Employees
- 52
- Profit
- 575K
- Rank RO
- #16.672
- HER COMTRANS S.R.L.
- Revenue
- 17.3M
- Employees
- 56
- Profit
- 329K
- Rank RO
- #16.458
- CFGTECHSOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 18.6M
- Employees
- 56
- Profit
- 230K
- Rank RO
- #15.418
- LAZAR TRANS S.R.L.
- Revenue
- 18.3M
- Employees
- 57
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #15.676
- TRANS EXPRES PROMPT S.R.L.
- Revenue
- 18.8M
- Employees
- 65
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #15.284
- MARINOVA IMPEX SRL
- Revenue
- 17.2M
- Employees
- 55
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #16.520
- COMPANY TRANS PLUS SRL
- Revenue
- 18.2M
- Employees
- 46
- Profit
- 349K
- Rank RO
- #15.724
- UTIL NRG CARGO SRL
- Revenue
- 17.9M
- Employees
- 51
- Profit
- 125K
- Rank RO
- #15.949
- ALS TRANS SRL
- Revenue
- 15.8M
- Employees
- 56
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #17.720
- DEY LOGISTIC SRL
- Revenue
- 18.5M
- Employees
- 51
- Profit
- 42.3K
- Rank RO
- #15.478
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FERMAVI INTERNATIONAL SRL(current) | 17.7M | 56 | 1.1M | #15.984 |
| FRIGONET LOGISTICS S.R.L. | 17M | 52 | 575K | #16.672 |
| HER COMTRANS S.R.L. | 17.3M | 56 | 329K | #16.458 |
| CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. | 18.6M | 56 | 230K | #15.418 |
| LAZAR TRANS S.R.L. | 18.3M | 57 | 3M | #15.676 |
| TRANS EXPRES PROMPT S.R.L. | 18.8M | 65 | 2.2M | #15.284 |
| MARINOVA IMPEX SRL | 17.2M | 55 | 3.8M | #16.520 |
| COMPANY TRANS PLUS SRL | 18.2M | 46 | 349K | #15.724 |
| UTIL NRG CARGO SRL | 17.9M | 51 | 125K | #15.949 |
| ALS TRANS SRL | 15.8M | 56 | 1.3M | #17.720 |
| DEY LOGISTIC SRL | 18.5M | 51 | 42.3K | #15.478 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FERMAVI INTERNATIONAL SRL(you) | FRIGONET LOGISTICS S.R.L. | HER COMTRANS S.R.L. | CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. | LAZAR TRANS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 17.7M | 17M | 17.3M | 18.6M | 18.3M |
| Profit | 1.1M | 575K | 329K | 230K | 3M |
| Margin | 6,0% | 3,4% | 1,9% | 1,2% | 16,3% |
| Employees | 56 | 52 | 56 | 56 | 57 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FERMAVI INTERNATIONAL SRL”.