FERMA ECODAV SRL

CUI 38223956·Agricultură, silvicultură și pescuit·Brasov·Founded 2024

Revenue

196K

2024

Profit

131K

2024

Employees

1

2024

Margin

29,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

FERMA ECODAV SRL este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 196K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #9.563 la cifra de afaceri, #4.147 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
FERMA ECODAV SRL este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 196K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.5%.
Poziție în industrie
În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #9.563 la cifra de afaceri, #4.147 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#9.563 din 21.135 companii

Top 45.2%

Vezi clasamentul

După profit

#4.147 din 21.135 companii

Top 19.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#7.805 din 21.135 companii

Top 36.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3M lei
Marjă medie
3.0%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri196K lei vs medie industrie 3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit29.5% vs medie industrie 3.0%

Compania este 9.7× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024

Industry size

64.3B

RON revenue

Total companies

21.135

Total employees

80.618

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
AGRO ALL INCLUSIVE S.R.L.447K1Agricultură, silvicultură și pescuit
MAXIMUS TRANSILVANIA CONSULTING SRL431K1Agricultură, silvicultură și pescuit
UPIUCU BIO FARM S.R.L.427K1Agricultură, silvicultură și pescuit
DREIBRUDER CDI SRL427K1Agricultură, silvicultură și pescuit
LIVAMER FRUCT SRL410K1Agricultură, silvicultură și pescuit
VALEA TRESTIOAREI S.R.L.406K1Agricultură, silvicultură și pescuit
BANFIN AGROPLAN SRL487K1Agricultură, silvicultură și pescuit
IZAG RO S.R.L.487K1Agricultură, silvicultură și pescuit
M.W.M. AGRAR S.R.L.403K1Agricultură, silvicultură și pescuit
AGRO FARM NICOAR� SRL397K1Agricultură, silvicultură și pescuit

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
29.5%
CA / angajat
444K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 27%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    196K
    Profit net
    131K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la FERMA ECODAV SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFERMA ECODAV SRL(you)AGRO ALL INCLUSIVE S.R.L.MAXIMUS TRANSILVANIA CONSULTING SRLUPIUCU BIO FARM S.R.L.DREIBRUDER CDI SRL
Revenue
196K
447K
431K
427K
427K
Profit
131K
108K
83.4K
138K
142K
Margin
29,5%
24,2%
19,4%
32,3%
33,2%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “FERMA ECODAV SRL”.