FENCE PRODCOM SRL
Revenue
1.5M
2024
Profit
69.1K
2024
Employees
7
2024
Margin
2,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FENCE PRODCOM SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #773 la cifra de afaceri, #1.139 la profit, #846 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FENCE PRODCOM SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #773 la cifra de afaceri, #1.139 la profit, #846 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 4.1× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SECARI PROD COM SRL | 2.6M | 7 | Lemn și produse din lemn |
| BRADVIO S.R.L. | 2.6M | 7 | Lemn și produse din lemn |
| MOLDOVAN GROUP S.R.L. | 2.6M | 7 | Lemn și produse din lemn |
| LOREDANA & CRINA SRL | 2.5M | 7 | Lemn și produse din lemn |
| MIGAVLAD S.R.L. | 2.5M | 7 | Lemn și produse din lemn |
| EXTILFOR SRL | 2.6M | 7 | Lemn și produse din lemn |
| OANA ZIMBRU S.R.L. | 2.7M | 7 | Lemn și produse din lemn |
| SORINELA S.R.L. | 2.4M | 7 | Lemn și produse din lemn |
| ECOAGRICAR EXPERT S.R.L. | 2.9M | 7 | Lemn și produse din lemn |
| ENA WOOD S.R.L. | 2.8M | 6 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.7%
- CA / angajat
- 368K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 69.1K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 69.1K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FENCE PRODCOM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FENCE PRODCOM SRL(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 69.1K
- Rank RO
- #76.758
- SECARI PROD COM SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 7
- Profit
- -284K
- Rank RO
- #76.518
- BRADVIO S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 169K
- Rank RO
- #77.157
- MOLDOVAN GROUP S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 27.6K
- Rank RO
- #77.244
- LOREDANA & CRINA SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 534K
- Rank RO
- #77.690
- MIGAVLAD S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 21.2K
- Rank RO
- #77.791
- EXTILFOR SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 7
- Profit
- -128K
- Rank RO
- #75.235
- OANA ZIMBRU S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 7
- Profit
- 273K
- Rank RO
- #73.581
- SORINELA S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 2.6K
- Rank RO
- #82.249
- ECOAGRICAR EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 7
- Profit
- -271K
- Rank RO
- #70.597
- ENA WOOD S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 6
- Profit
- -222K
- Rank RO
- #71.349
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FENCE PRODCOM SRL(current) | 1.5M | 7 | 69.1K | #76.758 |
| SECARI PROD COM SRL | 2.6M | 7 | -284K | #76.518 |
| BRADVIO S.R.L. | 2.6M | 7 | 169K | #77.157 |
| MOLDOVAN GROUP S.R.L. | 2.6M | 7 | 27.6K | #77.244 |
| LOREDANA & CRINA SRL | 2.5M | 7 | 534K | #77.690 |
| MIGAVLAD S.R.L. | 2.5M | 7 | 21.2K | #77.791 |
| EXTILFOR SRL | 2.6M | 7 | -128K | #75.235 |
| OANA ZIMBRU S.R.L. | 2.7M | 7 | 273K | #73.581 |
| SORINELA S.R.L. | 2.4M | 7 | 2.6K | #82.249 |
| ECOAGRICAR EXPERT S.R.L. | 2.9M | 7 | -271K | #70.597 |
| ENA WOOD S.R.L. | 2.8M | 6 | -222K | #71.349 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FENCE PRODCOM SRL(you) | SECARI PROD COM SRL | BRADVIO S.R.L. | MOLDOVAN GROUP S.R.L. | LOREDANA & CRINA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 2.6M | 2.6M | 2.6M | 2.5M |
| Profit | 69.1K | -284K | 169K | 27.6K | 534K |
| Margin | 2,7% | -11,0% | 6,6% | 1,1% | 21,1% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FENCE PRODCOM SRL”.