F.E. AGRAR SRL
Revenue
4.7M
2024
Profit
-906K
2024
Employees
15
2024
Margin
-6,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
F.E. AGRAR SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 4.7M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #776 la cifra de afaceri, #20.641 la profit, #922 la număr angajați din 21.135 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- F.E. AGRAR SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 4.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -6.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #776 la cifra de afaceri, #20.641 la profit, #922 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este -2.2× față de media industriei
Compania este 3.9× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALPIN COMPLEX RAL SRL | 13.9M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| POLIROM PROD S.R.L. | 13.6M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ROMGATE SRL | 14.2M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| RDF AGRICULTURA S.R.L. | 13.2M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO LISSCALIFORNIA S.R.L. | 14.7M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| TRETER SRL | 14M | 16 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CSABA & CSABA COMPANY SRL | 14.1M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| GRANO AGRO S.R.L. | 15.1M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIFARM SRL | 15.2M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROMARINCUS SRL | 12.6M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -6.5%
- CA / angajat
- 923K
- Scor risc (0–100)
- 53
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.7M
- Profit net
- -906K
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.7M | -906K | 15 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la F.E. AGRAR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- F.E. AGRAR SRL(current)
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 15
- Profit
- -906K
- Rank RO
- #19.880
- ALPIN COMPLEX RAL SRL
- Revenue
- 13.9M
- Employees
- 15
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #19.820
- POLIROM PROD S.R.L.
- Revenue
- 13.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 89.4K
- Rank RO
- #20.195
- ROMGATE SRL
- Revenue
- 14.2M
- Employees
- 15
- Profit
- -545K
- Rank RO
- #19.479
- RDF AGRICULTURA S.R.L.
- Revenue
- 13.2M
- Employees
- 15
- Profit
- -7.6M
- Rank RO
- #20.716
- AGRO LISSCALIFORNIA S.R.L.
- Revenue
- 14.7M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #18.869
- TRETER SRL
- Revenue
- 14M
- Employees
- 16
- Profit
- 5.8M
- Rank RO
- #19.656
- CSABA & CSABA COMPANY SRL
- Revenue
- 14.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #19.583
- GRANO AGRO S.R.L.
- Revenue
- 15.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 3.7M
- Rank RO
- #18.402
- AGRIFARM SRL
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 93.9K
- Rank RO
- #18.363
- AGROMARINCUS SRL
- Revenue
- 12.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #21.501
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| F.E. AGRAR SRL(current) | 4.7M | 15 | -906K | #19.880 |
| ALPIN COMPLEX RAL SRL | 13.9M | 15 | 2.9M | #19.820 |
| POLIROM PROD S.R.L. | 13.6M | 15 | 89.4K | #20.195 |
| ROMGATE SRL | 14.2M | 15 | -545K | #19.479 |
| RDF AGRICULTURA S.R.L. | 13.2M | 15 | -7.6M | #20.716 |
| AGRO LISSCALIFORNIA S.R.L. | 14.7M | 15 | 1.4M | #18.869 |
| TRETER SRL | 14M | 16 | 5.8M | #19.656 |
| CSABA & CSABA COMPANY SRL | 14.1M | 14 | 1.5M | #19.583 |
| GRANO AGRO S.R.L. | 15.1M | 15 | 3.7M | #18.402 |
| AGRIFARM SRL | 15.2M | 15 | 93.9K | #18.363 |
| AGROMARINCUS SRL | 12.6M | 15 | 1.7M | #21.501 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | F.E. AGRAR SRL(you) | ALPIN COMPLEX RAL SRL | POLIROM PROD S.R.L. | ROMGATE SRL | RDF AGRICULTURA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.7M | 13.9M | 13.6M | 14.2M | 13.2M |
| Profit | -906K | 2.9M | 89.4K | -545K | -7.6M |
| Margin | -6,5% | 20,7% | 0,7% | -3,8% | -57,7% |
| Employees | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “F.E. AGRAR SRL”.