FDM CONSTRUCT TRADYNG S.R.L.

CUI 44228079·Construcții·Arad·Founded 2024

Revenue

460K

2024

Profit

-43.7K

2024

Employees

1

2024

Margin

-9,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

FDM CONSTRUCT TRADYNG S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 460K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #11.470 la cifra de afaceri, #35.248 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
FDM CONSTRUCT TRADYNG S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 460K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -9.5%).
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #11.470 la cifra de afaceri, #35.248 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#11.470 din 39.568 companii

Top 29.0%

Vezi clasamentul

După profit

#35.248 din 39.568 companii

Top 89.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#15.128 din 39.568 companii

Top 38.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri460K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit-9.5% vs medie industrie 11.2%

Compania este -0.8× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
LEVEL CONS SRL462K1Construcții
SIMI INSTAL WEST S.R.L.450K1Construcții
RADIAN METER SOLUTION S.R.L.450K1Construcții
MARMOEFECT SRL483K1Construcții
IMOBLES ENERGY S.R.L.436K1Construcții
ALTESA MAX BUSINESS S.R.L.424K1Construcții
SISTEM BAU TIM SRL506K1Construcții
DAIGORO TEAM SRL417K1Construcții
GABATA ART SRL409K1Construcții
STALOVA VOLA SRL519K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-9.5%
CA / angajat
461K
Scor risc (0–100)
55
Percentil piață (CA)
Top 27%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    460K
    Profit net
    -43.7K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la FDM CONSTRUCT TRADYNG S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFDM CONSTRUCT TRADYNG S.R.L.(you)LEVEL CONS SRLSIMI INSTAL WEST S.R.L.RADIAN METER SOLUTION S.R.L.MARMOEFECT SRL
Revenue
460K
462K
450K
450K
483K
Profit
-43.7K
4.6K
35.1K
52.4K
283K
Margin
-9,5%
1,0%
7,8%
11,6%
58,6%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “FDM CONSTRUCT TRADYNG S.R.L.”.