FARMACIA MEDIVET S.R.L.
Revenue
5.5M
2024
Profit
363K
2024
Employees
4
2024
Margin
6,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FARMACIA MEDIVET S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 5.5M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #63 la cifra de afaceri, #140 la profit, #432 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FARMACIA MEDIVET S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 5.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #63 la cifra de afaceri, #140 la profit, #432 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 6.3× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TILAVET S.R.L. | 4.9M | 4 | Activități profesionale |
| CRIOTI TRADE S.R.L. | 6.9M | 4 | Activități profesionale |
| TAURAVIS SRL | 4.1M | 4 | Activități profesionale |
| VET & PET CENTRE SRL | 5M | 5 | Activități profesionale |
| FARMACIA VETERINAR� & FITOFARMACIA DRAGOMIRE�TI S.R.L. | 5.3M | 6 | Activități profesionale |
| VET PLANET PHARMA S.R.L. | 6.6M | 5 | Activități profesionale |
| TOTTEM IMPEX SRL | 4.5M | 3 | Activități profesionale |
| EMIVET S.R.L. | 4.9M | 6 | Activități profesionale |
| ABM VET EXPERT SRL | 7.3M | 5 | Activități profesionale |
| LAZA MEDVET FARM S.R.L. | 5.4M | 7 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.6%
- CA / angajat
- 1.4M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.5M
- Profit net
- 363K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.5M | 363K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 75)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FARMACIA MEDIVET S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FARMACIA MEDIVET S.R.L.(current)
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 363K
- Rank RO
- #42.566
- TILAVET S.R.L.
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 592K
- Rank RO
- #46.890
- CRIOTI TRADE S.R.L.
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 572K
- Rank RO
- #35.371
- TAURAVIS SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 163K
- Rank RO
- #53.698
- VET & PET CENTRE SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 5
- Profit
- 591K
- Rank RO
- #46.219
- FARMACIA VETERINAR� & FITOFARMACIA DRAGOMIRE�TI S.R.L.
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 36.5K
- Rank RO
- #43.862
- VET PLANET PHARMA S.R.L.
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 267K
- Rank RO
- #36.629
- TOTTEM IMPEX SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 3
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #50.057
- EMIVET S.R.L.
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 355K
- Rank RO
- #46.594
- ABM VET EXPERT SRL
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 904K
- Rank RO
- #33.897
- LAZA MEDVET FARM S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 358K
- Rank RO
- #43.184
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FARMACIA MEDIVET S.R.L.(current) | 5.5M | 4 | 363K | #42.566 |
| TILAVET S.R.L. | 4.9M | 4 | 592K | #46.890 |
| CRIOTI TRADE S.R.L. | 6.9M | 4 | 572K | #35.371 |
| TAURAVIS SRL | 4.1M | 4 | 163K | #53.698 |
| VET & PET CENTRE SRL | 5M | 5 | 591K | #46.219 |
| FARMACIA VETERINAR� & FITOFARMACIA DRAGOMIRE�TI S.R.L. | 5.3M | 6 | 36.5K | #43.862 |
| VET PLANET PHARMA S.R.L. | 6.6M | 5 | 267K | #36.629 |
| TOTTEM IMPEX SRL | 4.5M | 3 | 1.1M | #50.057 |
| EMIVET S.R.L. | 4.9M | 6 | 355K | #46.594 |
| ABM VET EXPERT SRL | 7.3M | 5 | 904K | #33.897 |
| LAZA MEDVET FARM S.R.L. | 5.4M | 7 | 358K | #43.184 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FARMACIA MEDIVET S.R.L.(you) | TILAVET S.R.L. | CRIOTI TRADE S.R.L. | TAURAVIS SRL | VET & PET CENTRE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.5M | 4.9M | 6.9M | 4.1M | 5M |
| Profit | 363K | 592K | 572K | 163K | 591K |
| Margin | 6,6% | 12,1% | 8,3% | 3,9% | 11,8% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FARMACIA MEDIVET S.R.L.”.