Revenue

159K

2024

Profit

58K

2024

Employees

1

2024

Margin

36,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

FARM LARIVET SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 159K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.554 la cifra de afaceri, #1.213 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 36.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
FARM LARIVET SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 159K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 36.4%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.554 la cifra de afaceri, #1.213 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.554 din 3.673 companii

Top 69.5%

Vezi clasamentul

După profit

#1.213 din 3.673 companii

Top 33.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.952 din 3.673 companii

Top 53.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
869K lei
Marjă medie
8.4%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri159K lei vs medie industrie 869K lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit36.4% vs medie industrie 8.4%

Compania este 4.3× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 75) — 2024

Industry size

3.2B

RON revenue

Total companies

3.673

Total employees

9.821

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CMV DR. DRUG� MARIN SRL165K1Activități profesionale
SANDEVET SRL148K1Activități profesionale
SILDOVET S.R.L.159K1Activități profesionale
KAPPAVET EXCELSIOR S.R.L.160K1Activități profesionale
PRO DISCO SRL159K1Activități profesionale
ANDREI FLORIN MEDVET S.R.L.159K1Activități profesionale
CADAVAS PHARM S.R.L.160K1Activități profesionale
BIO FORCE VET SRL161K1Activități profesionale
EUDA-RUBENAL SRL158K1Activități profesionale
DISPENSAR VETERINAR ORBEASCA S.R.L.185K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
36.4%
CA / angajat
159K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 47%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    159K
    Profit net
    58K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la FARM LARIVET SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFARM LARIVET SRL(you)CMV DR. DRUG� MARIN SRLSANDEVET SRLSILDOVET S.R.L.KAPPAVET EXCELSIOR S.R.L.
Revenue
159K
165K
148K
159K
160K
Profit
58K
103K
81.1K
61.8K
57.2K
Margin
36,4%
62,6%
54,8%
38,9%
35,7%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “FARM LARIVET SRL”.