Revenue

432K

2024

Profit

156K

2024

Employees

3

2024

Margin

35,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

FARETI LOGISTIC S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 432K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #18.277 la cifra de afaceri, #6.198 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 35.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
FARETI LOGISTIC S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 432K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 35.2%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #18.277 la cifra de afaceri, #6.198 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#18.277 din 69.154 companii

Top 26.4%

Vezi clasamentul

După profit

#6.198 din 69.154 companii

Top 9.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#9.481 din 69.154 companii

Top 13.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
4.3%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri432K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit35.2% vs medie industrie 4.3%

Compania este 8.2× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 3

Compania este 0.9× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GAST AUTO SERV SRL454K3Transport
ANDRU SERV EXPERT LOGISTIC SRL432K3Transport
PETRE OBY TRANS S.R.L.460K3Transport
DAVID EUROTRANS S.R.L.430K3Transport
EVD 81 WHEELS S.R.L.466K3Transport
RAPALLO EXPRESS S.R.L.412K3Transport
GYOLARIS SERV S.R.L.407K3Transport
LUC CARGOTRANS S.R.L.398K3Transport
RMB SPEED SRL510K3Transport
FLOMIROT SPRINT LOGISTIC S.R.L.387K3Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
35.2%
CA / angajat
148K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 27%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    432K
    Profit net
    156K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la FARETI LOGISTIC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFARETI LOGISTIC S.R.L.(you)GAST AUTO SERV SRLANDRU SERV EXPERT LOGISTIC SRLPETRE OBY TRANS S.R.L.DAVID EUROTRANS S.R.L.
Revenue
432K
454K
432K
460K
430K
Profit
156K
72.6K
59.5K
-65.1K
-38.9K
Margin
35,2%
16,0%
13,8%
-14,2%
-9,1%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “FARETI LOGISTIC S.R.L.”.