FANION RO EXPERT CONSTRUCT S.R.L.-D.

CUI 42285574·Construcții·Alba·Founded 2024

Revenue

142K

2024

Profit

42.8K

2024

Employees

1

2024

Margin

30,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

FANION RO EXPERT CONSTRUCT S.R.L.-D. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 142K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #21.074 la cifra de afaceri, #13.141 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
FANION RO EXPERT CONSTRUCT S.R.L.-D. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 142K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.0%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #21.074 la cifra de afaceri, #13.141 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#21.074 din 39.568 companii

Top 53.3%

Vezi clasamentul

După profit

#13.141 din 39.568 companii

Top 33.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#15.128 din 39.568 companii

Top 38.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri142K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit30.0% vs medie industrie 11.2%

Compania este 2.7× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DIVAD ELECTRO INSTAL S.R.L.143K1Construcții
HIR LIFE INSTAL S.R.L.141K1Construcții
UTILEXFIL CONS S.R.L.140K1Construcții
SOLAR INSTAL CONSTRUCT SRL139K1Construcții
COOL INSTAL HOME S.R.L.146K1Construcții
BAXI SERVICE S.R.L.147K1Construcții
NILA PIETRE MURI S.R.L.137K1Construcții
ANDI MULTISERV S.R.L.148K1Construcții
DODO CU BULDO S.R.L.137K1Construcții
B�LAN FLOOR S.R.L.136K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
30.0%
CA / angajat
142K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 49%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    142K
    Profit net
    42.8K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la FANION RO EXPERT CONSTRUCT S.R.L.-D. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFANION RO EXPERT CONSTRUCT S.R.L.-D.(you)DIVAD ELECTRO INSTAL S.R.L.HIR LIFE INSTAL S.R.L.UTILEXFIL CONS S.R.L.SOLAR INSTAL CONSTRUCT SRL
Revenue
142K
143K
141K
140K
139K
Profit
42.8K
5K
67.7K
19.4K
53.6K
Margin
30,0%
3,5%
48,2%
13,9%
38,6%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “FANION RO EXPERT CONSTRUCT S.R.L.-D.”.