EXPERT ENERGY SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
436K
2024
Profit
3.6K
2024
Employees
4
2024
Margin
0,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EXPERT ENERGY SOLUTIONS S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 436K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #17.263 la cifra de afaceri, #24.934 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EXPERT ENERGY SOLUTIONS S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 436K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #17.263 la cifra de afaceri, #24.934 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GENERAL SALSERV S.R.L. | 450K | 4 | Construcții |
| TIMBER LOG HOMES S.R.L. | 506K | 4 | Construcții |
| GLASS EFECT DECOR S.R.L. | 525K | 4 | Construcții |
| VIOVAL SHOP SRL | 457K | 4 | Construcții |
| VASI HAV CONSTRUCT S.R.L. | 458K | 4 | Construcții |
| ALGAN UTIL REZIDENT S.R.L. | 457K | 4 | Construcții |
| ZOLENIVER CONSTRUCT SRL | 457K | 4 | Construcții |
| U�U �I ANDREI TOTAL CONSTRUCT S.R.L. | 459K | 4 | Construcții |
| CORESTRUCT SRL | 456K | 4 | Construcții |
| CRISTI RARE� CONSTRUCT S.R.L. | 459K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.8%
- CA / angajat
- 114K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 27%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 436K
- Profit net
- 3.6K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 436K | 3.6K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EXPERT ENERGY SOLUTIONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EXPERT ENERGY SOLUTIONS S.R.L.(current)
- Revenue
- 436K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #240.283
- GENERAL SALSERV S.R.L.
- Revenue
- 450K
- Employees
- 4
- Profit
- 92.1K
- Rank RO
- #242.474
- TIMBER LOG HOMES S.R.L.
- Revenue
- 506K
- Employees
- 4
- Profit
- -18.6K
- Rank RO
- #227.291
- GLASS EFECT DECOR S.R.L.
- Revenue
- 525K
- Employees
- 4
- Profit
- 250K
- Rank RO
- #222.873
- VIOVAL SHOP SRL
- Revenue
- 457K
- Employees
- 4
- Profit
- 18K
- Rank RO
- #240.314
- VASI HAV CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 458K
- Employees
- 4
- Profit
- -15.2K
- Rank RO
- #240.215
- ALGAN UTIL REZIDENT S.R.L.
- Revenue
- 457K
- Employees
- 4
- Profit
- -9.7K
- Rank RO
- #240.346
- ZOLENIVER CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 457K
- Employees
- 4
- Profit
- 17.9K
- Rank RO
- #240.355
- U�U �I ANDREI TOTAL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 459K
- Employees
- 4
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #239.887
- CORESTRUCT SRL
- Revenue
- 456K
- Employees
- 4
- Profit
- -110K
- Rank RO
- #240.663
- CRISTI RARE� CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 459K
- Employees
- 4
- Profit
- 190K
- Rank RO
- #239.749
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EXPERT ENERGY SOLUTIONS S.R.L.(current) | 436K | 4 | 3.6K | #240.283 |
| GENERAL SALSERV S.R.L. | 450K | 4 | 92.1K | #242.474 |
| TIMBER LOG HOMES S.R.L. | 506K | 4 | -18.6K | #227.291 |
| GLASS EFECT DECOR S.R.L. | 525K | 4 | 250K | #222.873 |
| VIOVAL SHOP SRL | 457K | 4 | 18K | #240.314 |
| VASI HAV CONSTRUCT S.R.L. | 458K | 4 | -15.2K | #240.215 |
| ALGAN UTIL REZIDENT S.R.L. | 457K | 4 | -9.7K | #240.346 |
| ZOLENIVER CONSTRUCT SRL | 457K | 4 | 17.9K | #240.355 |
| U�U �I ANDREI TOTAL CONSTRUCT S.R.L. | 459K | 4 | 123K | #239.887 |
| CORESTRUCT SRL | 456K | 4 | -110K | #240.663 |
| CRISTI RARE� CONSTRUCT S.R.L. | 459K | 4 | 190K | #239.749 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EXPERT ENERGY SOLUTIONS S.R.L.(you) | GENERAL SALSERV S.R.L. | TIMBER LOG HOMES S.R.L. | GLASS EFECT DECOR S.R.L. | VIOVAL SHOP SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 436K | 450K | 506K | 525K | 457K |
| Profit | 3.6K | 92.1K | -18.6K | 250K | 18K |
| Margin | 0,8% | 20,5% | -3,7% | 47,5% | 3,9% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EXPERT ENERGY SOLUTIONS S.R.L.”.