EXIACOM CONCRET S.R.L.
Revenue
109K
2024
Profit
16.3K
2024
Employees
—
2024
Margin
15,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EXIACOM CONCRET S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 109K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.965 la cifra de afaceri, #1.230 la profit, #2.514 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 15.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EXIACOM CONCRET S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 109K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 15.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.965 la cifra de afaceri, #1.230 la profit, #2.514 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PIATRA DECOR IA�I S.R.L. | 109K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| QUALITY GRANIT SRL | 103K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| LUTOTECA S.R.L. | 117K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| NI?� PIATR� S.R.L. | 120K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CONSTRUC�IONES �UDIC SRL | 109K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| DICADORI S.R.L. | 109K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| UNIQUE MIC VISION SRL | 109K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ALEXIM INVEST EXTREM SRL | 109K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| TINA&SYC�&KE�A S.R.L. | 108K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| WESTOMEGA ROADS CONSTRUCT SRL | 110K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.0%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 53%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 109K
- Profit net
- 16.3K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 109K | 16.3K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EXIACOM CONCRET S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EXIACOM CONCRET S.R.L.(current)
- Revenue
- 109K
- Employees
- 0
- Profit
- 16.3K
- Rank RO
- #479.064
- PIATRA DECOR IA�I S.R.L.
- Revenue
- 109K
- Employees
- 1
- Profit
- -13.3K
- Rank RO
- #478.279
- QUALITY GRANIT SRL
- Revenue
- 103K
- Employees
- 1
- Profit
- -50.4K
- Rank RO
- #485.787
- LUTOTECA S.R.L.
- Revenue
- 117K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.7K
- Rank RO
- #469.811
- NI?� PIATR� S.R.L.
- Revenue
- 120K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.1K
- Rank RO
- #465.997
- CONSTRUC�IONES �UDIC SRL
- Revenue
- 109K
- Employees
- 1
- Profit
- -86.3K
- Rank RO
- #478.910
- DICADORI S.R.L.
- Revenue
- 109K
- Employees
- 1
- Profit
- -11.2K
- Rank RO
- #479.220
- UNIQUE MIC VISION SRL
- Revenue
- 109K
- Employees
- 1
- Profit
- 15.7K
- Rank RO
- #478.793
- ALEXIM INVEST EXTREM SRL
- Revenue
- 109K
- Employees
- 1
- Profit
- -48.2K
- Rank RO
- #478.395
- TINA&SYC�&KE�A S.R.L.
- Revenue
- 108K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.9K
- Rank RO
- #479.779
- WESTOMEGA ROADS CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 110K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.6K
- Rank RO
- #478.077
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EXIACOM CONCRET S.R.L.(current) | 109K | 0 | 16.3K | #479.064 |
| PIATRA DECOR IA�I S.R.L. | 109K | 1 | -13.3K | #478.279 |
| QUALITY GRANIT SRL | 103K | 1 | -50.4K | #485.787 |
| LUTOTECA S.R.L. | 117K | 1 | 8.7K | #469.811 |
| NI?� PIATR� S.R.L. | 120K | 1 | 14.1K | #465.997 |
| CONSTRUC�IONES �UDIC SRL | 109K | 1 | -86.3K | #478.910 |
| DICADORI S.R.L. | 109K | 1 | -11.2K | #479.220 |
| UNIQUE MIC VISION SRL | 109K | 1 | 15.7K | #478.793 |
| ALEXIM INVEST EXTREM SRL | 109K | 1 | -48.2K | #478.395 |
| TINA&SYC�&KE�A S.R.L. | 108K | 1 | 2.9K | #479.779 |
| WESTOMEGA ROADS CONSTRUCT SRL | 110K | 1 | 12.6K | #478.077 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EXIACOM CONCRET S.R.L.(you) | PIATRA DECOR IA�I S.R.L. | QUALITY GRANIT SRL | LUTOTECA S.R.L. | NI?� PIATR� S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 109K | 109K | 103K | 117K | 120K |
| Profit | 16.3K | -13.3K | -50.4K | 8.7K | 14.1K |
| Margin | 15,0% | -12,2% | -48,7% | 7,5% | 11,8% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EXIACOM CONCRET S.R.L.”.