Revenue

209K

2024

Profit

40.6K

2024

Employees

2024

Margin

19,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

EVOLVE SRL este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 209K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #18.848 la cifra de afaceri, #21.052 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
EVOLVE SRL este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 209K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.4%.
Poziție în industrie
În industria de IT (România), compania este #18.848 la cifra de afaceri, #21.052 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria IT (CAEN 62) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#18.848 din 36.296 companii

Top 51.9%

Vezi clasamentul

După profit

#21.052 din 36.296 companii

Top 58.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#26.590 din 36.296 companii

Top 73.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.8M lei
Marjă medie
14.7%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri209K lei vs medie industrie 1.8M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit19.4% vs medie industrie 14.7%

Compania este 1.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
19.4%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 42%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    209K
    Profit net
    40.6K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la EVOLVE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricEVOLVE SRL(you)LOGIC-DROID S.R.L.RUXRED S.R.L.CDV SOLUTIONS S.R.L.OG SOLUTION UNLIMITED S.R.L.
Revenue
209K
209K
214K
214K
214K
Profit
40.6K
159K
159K
130K
142K
Margin
19,4%
75,9%
74,4%
60,7%
66,5%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “EVOLVE SRL”.