EVOGRAIN S.R.L.
Revenue
76.1K
2024
Profit
-67.1K
2024
Employees
—
2024
Margin
-56,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EVOGRAIN S.R.L. este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 76.1K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #12.931 la cifra de afaceri, #18.056 la profit, #13.777 la număr angajați din 21.135 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EVOGRAIN S.R.L. este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 76.1K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -56.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #12.931 la cifra de afaceri, #18.056 la profit, #13.777 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -18.4× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| L&D LAND AGRO-FARM S.R.L. | 121K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AMARUZ TRUST INVEST S.R.L. | 122K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| IBO AGRO TURISM S.R.L. | 122K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| VLAHUN SRL | 117K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| LANCORP POIANA SRL | 124K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| RO LAMB EXPORT SRL | 125K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ART BEE UNIC SRL | 114K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CHERRY SISTEM S.R.L. | 126K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO TDI TERTELEAC SRL | 114K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO PONTICA SRL | 113K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -56.0%
- Scor risc (0–100)
- 78
- Percentil piață (CA)
- Top 52%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 76.1K
- Profit net
- -67.1K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 76.1K | -67.1K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EVOGRAIN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EVOGRAIN S.R.L.(current)
- Revenue
- 76.1K
- Employees
- 0
- Profit
- -67.1K
- Rank RO
- #465.910
- L&D LAND AGRO-FARM S.R.L.
- Revenue
- 121K
- Employees
- 1
- Profit
- 63.5K
- Rank RO
- #464.020
- AMARUZ TRUST INVEST S.R.L.
- Revenue
- 122K
- Employees
- 1
- Profit
- 25K
- Rank RO
- #463.805
- IBO AGRO TURISM S.R.L.
- Revenue
- 122K
- Employees
- 1
- Profit
- -87.5K
- Rank RO
- #463.590
- VLAHUN SRL
- Revenue
- 117K
- Employees
- 1
- Profit
- -40.3K
- Rank RO
- #469.836
- LANCORP POIANA SRL
- Revenue
- 124K
- Employees
- 1
- Profit
- 37.2K
- Rank RO
- #460.699
- RO LAMB EXPORT SRL
- Revenue
- 125K
- Employees
- 1
- Profit
- -102K
- Rank RO
- #460.080
- ART BEE UNIC SRL
- Revenue
- 114K
- Employees
- 1
- Profit
- -20.1K
- Rank RO
- #472.842
- CHERRY SISTEM S.R.L.
- Revenue
- 126K
- Employees
- 1
- Profit
- -224K
- Rank RO
- #458.579
- AGRO TDI TERTELEAC SRL
- Revenue
- 114K
- Employees
- 1
- Profit
- -25.6K
- Rank RO
- #473.056
- AGRO PONTICA SRL
- Revenue
- 113K
- Employees
- 1
- Profit
- -103K
- Rank RO
- #473.528
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EVOGRAIN S.R.L.(current) | 76.1K | 0 | -67.1K | #465.910 |
| L&D LAND AGRO-FARM S.R.L. | 121K | 1 | 63.5K | #464.020 |
| AMARUZ TRUST INVEST S.R.L. | 122K | 1 | 25K | #463.805 |
| IBO AGRO TURISM S.R.L. | 122K | 1 | -87.5K | #463.590 |
| VLAHUN SRL | 117K | 1 | -40.3K | #469.836 |
| LANCORP POIANA SRL | 124K | 1 | 37.2K | #460.699 |
| RO LAMB EXPORT SRL | 125K | 1 | -102K | #460.080 |
| ART BEE UNIC SRL | 114K | 1 | -20.1K | #472.842 |
| CHERRY SISTEM S.R.L. | 126K | 1 | -224K | #458.579 |
| AGRO TDI TERTELEAC SRL | 114K | 1 | -25.6K | #473.056 |
| AGRO PONTICA SRL | 113K | 1 | -103K | #473.528 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EVOGRAIN S.R.L.(you) | L&D LAND AGRO-FARM S.R.L. | AMARUZ TRUST INVEST S.R.L. | IBO AGRO TURISM S.R.L. | VLAHUN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 76.1K | 121K | 122K | 122K | 117K |
| Profit | -67.1K | 63.5K | 25K | -87.5K | -40.3K |
| Margin | -56,0% | 52,3% | 20,5% | -71,8% | -34,6% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EVOGRAIN S.R.L.”.