EVERDE SRL
Revenue
25.8M
2024
Profit
1.7M
2024
Employees
23
2024
Margin
6,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EVERDE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 25.8M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.727 la cifra de afaceri, #2.479 la profit, #2.064 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EVERDE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 25.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.727 la cifra de afaceri, #2.479 la profit, #2.064 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 3.2× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 4.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BONVI IMPEX S.R.L. | 23.8M | 22 | Comerț en-gros |
| FRESH FOOD COMPANY SRL | 26.1M | 23 | Comerț en-gros |
| WORM SRL | 26.4M | 23 | Comerț en-gros |
| TEHNOSTING ECHIPAMENTE SRL | 25.6M | 23 | Comerț en-gros |
| GM GRUP DISTRIBUTION S.R.L. | 26.2M | 24 | Comerț en-gros |
| OTI DISTRIBUTION VASLUI SRL | 25.8M | 22 | Comerț en-gros |
| S.D.S. GROUP SRL | 26.2M | 24 | Comerț en-gros |
| KNEHO ROM SRL | 25.8M | 28 | Comerț en-gros |
| RUPECO S.R.L. | 27.6M | 23 | Comerț en-gros |
| AVENA MEDICA SRL | 26.8M | 22 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.5%
- CA / angajat
- 1.1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 25.8M
- Profit net
- 1.7M
- Angajați
- 23
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 25.8M | 1.7M | 23 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EVERDE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EVERDE SRL(current)
- Revenue
- 25.8M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #11.448
- BONVI IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 23.8M
- Employees
- 22
- Profit
- 343K
- Rank RO
- #12.336
- FRESH FOOD COMPANY SRL
- Revenue
- 26.1M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #11.407
- WORM SRL
- Revenue
- 26.4M
- Employees
- 23
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #11.312
- TEHNOSTING ECHIPAMENTE SRL
- Revenue
- 25.6M
- Employees
- 23
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #11.617
- GM GRUP DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 26.2M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #11.379
- OTI DISTRIBUTION VASLUI SRL
- Revenue
- 25.8M
- Employees
- 22
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #11.519
- S.D.S. GROUP SRL
- Revenue
- 26.2M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #11.368
- KNEHO ROM SRL
- Revenue
- 25.8M
- Employees
- 28
- Profit
- 190K
- Rank RO
- #11.523
- RUPECO S.R.L.
- Revenue
- 27.6M
- Employees
- 23
- Profit
- 453K
- Rank RO
- #10.884
- AVENA MEDICA SRL
- Revenue
- 26.8M
- Employees
- 22
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #11.161
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EVERDE SRL(current) | 25.8M | 23 | 1.7M | #11.448 |
| BONVI IMPEX S.R.L. | 23.8M | 22 | 343K | #12.336 |
| FRESH FOOD COMPANY SRL | 26.1M | 23 | 1.8M | #11.407 |
| WORM SRL | 26.4M | 23 | 2.8M | #11.312 |
| TEHNOSTING ECHIPAMENTE SRL | 25.6M | 23 | 2.6M | #11.617 |
| GM GRUP DISTRIBUTION S.R.L. | 26.2M | 24 | 1.5M | #11.379 |
| OTI DISTRIBUTION VASLUI SRL | 25.8M | 22 | 1.8M | #11.519 |
| S.D.S. GROUP SRL | 26.2M | 24 | 1.5M | #11.368 |
| KNEHO ROM SRL | 25.8M | 28 | 190K | #11.523 |
| RUPECO S.R.L. | 27.6M | 23 | 453K | #10.884 |
| AVENA MEDICA SRL | 26.8M | 22 | 3.4M | #11.161 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EVERDE SRL(you) | BONVI IMPEX S.R.L. | FRESH FOOD COMPANY SRL | WORM SRL | TEHNOSTING ECHIPAMENTE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 25.8M | 23.8M | 26.1M | 26.4M | 25.6M |
| Profit | 1.7M | 343K | 1.8M | 2.8M | 2.6M |
| Margin | 6,5% | 1,4% | 6,7% | 10,7% | 10,2% |
| Employees | 23 | 22 | 23 | 23 | 23 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EVERDE SRL”.