EVANDER SRL
Revenue
2.2M
2024
Profit
881K
2024
Employees
6
2024
Margin
39,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EVANDER SRL este o companie mică din sectorul Biblioteci, muzee, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024). În industria de Biblioteci, muzee (România), compania este #31 la cifra de afaceri, #16 la profit, #57 la număr angajați din 351 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 39.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EVANDER SRL este o companie mică din sectorul Biblioteci, muzee, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 39.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Biblioteci, muzee (România), compania este #31 la cifra de afaceri, #16 la profit, #57 la număr angajați din 351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Biblioteci, muzee (CAEN 91) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.2M lei
- Marjă medie
- 15.1%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Biblioteci, muzee (CAEN 91) — 2024
Industry size
433M
RON revenue
Total companies
351
Total employees
1.854
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ARHIVATORUL BY EPACKER S.R.L. | 2.5M | 6 | Biblioteci, muzee |
| ARHIVATORUL BY VTM S.R.L. | 1.8M | 6 | Biblioteci, muzee |
| SAVEDOC SRL | 2.3M | 4 | Biblioteci, muzee |
| DIGITAL ARCHIVING PARTNERS S.R.L. | 2.4M | 9 | Biblioteci, muzee |
| PRICE BANKS SRL | 2.4M | 9 | Biblioteci, muzee |
| DOBROGEA ARHIVSERV SRL | 1.3M | 6 | Biblioteci, muzee |
| ARHILEGO SRL | 1.9M | 4 | Biblioteci, muzee |
| SICAR ARCHISERV S.R.L. | 1.6M | 8 | Biblioteci, muzee |
| VILTEHNICA SRL | 3.5M | 5 | Biblioteci, muzee |
| ARHIVE LOGISTIC BANAT SRL | 1.6M | 8 | Biblioteci, muzee |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 91)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 39.4%
- CA / angajat
- 373K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.2M
- Profit net
- 881K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.2M | 881K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EVANDER SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EVANDER SRL(current)
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 881K
- Rank RO
- #87.454
- ARHIVATORUL BY EPACKER S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 367K
- Rank RO
- #77.751
- ARHIVATORUL BY VTM S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 27.4K
- Rank RO
- #104.582
- SAVEDOC SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 93.4K
- Rank RO
- #85.968
- DIGITAL ARCHIVING PARTNERS S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #82.520
- PRICE BANKS SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 834K
- Rank RO
- #80.804
- DOBROGEA ARHIVSERV SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 559K
- Rank RO
- #129.443
- ARHILEGO SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 667K
- Rank RO
- #98.683
- SICAR ARCHISERV S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 321K
- Rank RO
- #111.955
- VILTEHNICA SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #60.399
- ARHIVE LOGISTIC BANAT SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 595K
- Rank RO
- #113.717
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EVANDER SRL(current) | 2.2M | 6 | 881K | #87.454 |
| ARHIVATORUL BY EPACKER S.R.L. | 2.5M | 6 | 367K | #77.751 |
| ARHIVATORUL BY VTM S.R.L. | 1.8M | 6 | 27.4K | #104.582 |
| SAVEDOC SRL | 2.3M | 4 | 93.4K | #85.968 |
| DIGITAL ARCHIVING PARTNERS S.R.L. | 2.4M | 9 | 1.6M | #82.520 |
| PRICE BANKS SRL | 2.4M | 9 | 834K | #80.804 |
| DOBROGEA ARHIVSERV SRL | 1.3M | 6 | 559K | #129.443 |
| ARHILEGO SRL | 1.9M | 4 | 667K | #98.683 |
| SICAR ARCHISERV S.R.L. | 1.6M | 8 | 321K | #111.955 |
| VILTEHNICA SRL | 3.5M | 5 | 1.6M | #60.399 |
| ARHIVE LOGISTIC BANAT SRL | 1.6M | 8 | 595K | #113.717 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EVANDER SRL(you) | ARHIVATORUL BY EPACKER S.R.L. | ARHIVATORUL BY VTM S.R.L. | SAVEDOC SRL | DIGITAL ARCHIVING PARTNERS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.2M | 2.5M | 1.8M | 2.3M | 2.4M |
| Profit | 881K | 367K | 27.4K | 93.4K | 1.6M |
| Margin | 39,4% | 14,5% | 1,6% | 4,1% | 68,2% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 4 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EVANDER SRL”.