Revenue

584K

2024

Profit

470K

2024

Employees

1

2024

Margin

80,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

EUROCONECT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 584K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #10.079 la cifra de afaceri, #3.103 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 80.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
EUROCONECT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 584K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 80.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #10.079 la cifra de afaceri, #3.103 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#10.079 din 39.568 companii

Top 25.5%

Vezi clasamentul

După profit

#3.103 din 39.568 companii

Top 7.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#15.128 din 39.568 companii

Top 38.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri584K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.4× față de media industriei

Marjă profit80.4% vs medie industrie 11.2%

Compania este 7.1× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SMART EVOLUTION DESIGN S.R.L.584K1Construcții
AREDO. LIV. S.R.L.591K1Construcții
ENERGETIC PROFESIONAL SOLUTIONS S.R.L.577K1Construcții
Q-KLAR KOMFORT S.R.L.574K1Construcții
TOP WINDOWS S.R.L.618K1Construcții
ABISAM BUCOVINA S.R.L.619K1Construcții
OPTIVIO DORA S.R.L.630K1Construcții
NORIM GROUP S.R.L.534K1Construcții
ECO GROUP GDS SRL531K1Construcții
FENSTER PVC S.R.L.521K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
80.4%
CA / angajat
584K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 23%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    584K
    Profit net
    470K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la EUROCONECT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricEUROCONECT SRL(you)SMART EVOLUTION DESIGN S.R.L.AREDO. LIV. S.R.L.ENERGETIC PROFESIONAL SOLUTIONS S.R.L.Q-KLAR KOMFORT S.R.L.
Revenue
584K
584K
591K
577K
574K
Profit
470K
14.2K
9K
165K
8.9K
Margin
80,4%
2,4%
1,5%
28,6%
1,6%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “EUROCONECT SRL”.