ESUA SRL

CUI 17807340·Activități creative și artistice·Cluj·Founded 2024

Revenue

240K

2024

Profit

5K

2024

Employees

0

2024

Margin

2,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ESUA SRL este o companie micro din sectorul Activități creative și artistice, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 240K lei (date 2024). În industria de Activități creative și artistice (România), compania este #1.581 la cifra de afaceri, #3.252 la profit, #3.116 la număr angajați din 6.785 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ESUA SRL este o companie micro din sectorul Activități creative și artistice, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 240K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
Poziție în industrie
În industria de Activități creative și artistice (România), compania este #1.581 la cifra de afaceri, #3.252 la profit, #3.116 la număr angajați din 6.785 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități creative și artistice (CAEN 90) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.581 din 6.785 companii

Top 23.3%

Vezi clasamentul

După profit

#3.252 din 6.785 companii

Top 47.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.116 din 6.785 companii

Top 45.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
319K lei
Marjă medie
17.7%
Angajați medie
1

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri240K lei vs medie industrie 319K lei

Compania este 0.8× față de media industriei

Marjă profit2.0% vs medie industrie 17.7%

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Activități creative și artistice (CAEN 90) — 2024

Industry size

2.2B

RON revenue

Total companies

6.785

Total employees

4.599

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DOUBLE RISE S.R.L.242K1Activități creative și artistice
ARPY & ZIP BAND SRL240K1Activități creative și artistice
MOSAIC BUSINESS S.R.L.246K1Activități creative și artistice
MUSIC2GO S.R.L.247K1Activități creative și artistice
EDMAIA EVENTS SRL247K1Activități creative și artistice
ORGANIZARI EVENIMENTE A&A SRL247K1Activități creative și artistice
SOUND&LIGHT VIBRATION S.R.L.251K1Activități creative și artistice
BSO SOUND & LIGHT S.R.L.229K1Activități creative și artistice
TBC PRODUCTION SRL228K1Activități creative și artistice
VIBES LIVE ENTERTAINMENT S.R.L.227K1Activități creative și artistice

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
2.0%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 39%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    240K
    Profit net
    5K
    Angajați
    0

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ESUA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricESUA SRL(you)DOUBLE RISE S.R.L.ARPY & ZIP BAND SRLMOSAIC BUSINESS S.R.L.MUSIC2GO S.R.L.
Revenue
240K
242K
240K
246K
247K
Profit
5K
-129K
114K
149K
106K
Margin
2,0%
-53,2%
47,7%
60,6%
42,9%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ESUA SRL”.