EST SOFTWARE HOUSE S.R.L.
Revenue
1M
2024
Profit
-25.2K
2024
Employees
2
2024
Margin
-2,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EST SOFTWARE HOUSE S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #3.951 la cifra de afaceri, #33.713 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EST SOFTWARE HOUSE S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -2.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #3.951 la cifra de afaceri, #33.713 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este -0.2× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FINANCIALS CONSULT SRL | 1.2M | 2 | IT |
| EAST VISION SYSTEMS S.R.L. | 1M | 2 | IT |
| ONETOUCH INTERACTIVE SRL | 1M | 2 | IT |
| TECHNOLOGY PUSH S.R.L. | 1M | 2 | IT |
| SOFTISFY CREATIVE STUDIO S.R.L. | 1M | 2 | IT |
| RAGON ENTERPRISE S.R.L. | 1M | 2 | IT |
| PICKLE LABS S.R.L. | 1M | 2 | IT |
| ERACONSULT SRL | 1M | 2 | IT |
| GT3 CUSTOM SOFTDESIGN SRL | 1M | 2 | IT |
| DEV STARS CONSULTING S.R.L. | 1M | 2 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -2.4%
- CA / angajat
- 522K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1M
- Profit net
- -25.2K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1M | -25.2K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 62)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EST SOFTWARE HOUSE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EST SOFTWARE HOUSE S.R.L.(current)
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- -25.2K
- Rank RO
- #148.887
- FINANCIALS CONSULT SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 1000K
- Rank RO
- #135.899
- EAST VISION SYSTEMS S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 736K
- Rank RO
- #148.831
- ONETOUCH INTERACTIVE SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 733K
- Rank RO
- #148.727
- TECHNOLOGY PUSH S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 800K
- Rank RO
- #149.060
- SOFTISFY CREATIVE STUDIO S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 668K
- Rank RO
- #149.100
- RAGON ENTERPRISE S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 487K
- Rank RO
- #149.128
- PICKLE LABS S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 775K
- Rank RO
- #149.157
- ERACONSULT SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 51.9K
- Rank RO
- #149.160
- GT3 CUSTOM SOFTDESIGN SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 822K
- Rank RO
- #148.603
- DEV STARS CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 916K
- Rank RO
- #148.475
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EST SOFTWARE HOUSE S.R.L.(current) | 1M | 2 | -25.2K | #148.887 |
| FINANCIALS CONSULT SRL | 1.2M | 2 | 1000K | #135.899 |
| EAST VISION SYSTEMS S.R.L. | 1M | 2 | 736K | #148.831 |
| ONETOUCH INTERACTIVE SRL | 1M | 2 | 733K | #148.727 |
| TECHNOLOGY PUSH S.R.L. | 1M | 2 | 800K | #149.060 |
| SOFTISFY CREATIVE STUDIO S.R.L. | 1M | 2 | 668K | #149.100 |
| RAGON ENTERPRISE S.R.L. | 1M | 2 | 487K | #149.128 |
| PICKLE LABS S.R.L. | 1M | 2 | 775K | #149.157 |
| ERACONSULT SRL | 1M | 2 | 51.9K | #149.160 |
| GT3 CUSTOM SOFTDESIGN SRL | 1M | 2 | 822K | #148.603 |
| DEV STARS CONSULTING S.R.L. | 1M | 2 | 916K | #148.475 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EST SOFTWARE HOUSE S.R.L.(you) | FINANCIALS CONSULT SRL | EAST VISION SYSTEMS S.R.L. | ONETOUCH INTERACTIVE SRL | TECHNOLOGY PUSH S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1M | 1.2M | 1M | 1M | 1M |
| Profit | -25.2K | 1000K | 736K | 733K | 800K |
| Margin | -2,4% | 83,5% | 70,4% | 70,1% | 76,8% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EST SOFTWARE HOUSE S.R.L.”.