ESSITY ROMANIA SRL
Revenue
382M
2024
Profit
1.8M
2024
Employees
37
2024
Margin
0,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ESSITY ROMANIA SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 382M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #170 la cifra de afaceri, #2.375 la profit, #1.198 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ESSITY ROMANIA SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 382M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #170 la cifra de afaceri, #2.375 la profit, #1.198 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 47.4× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 7.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TAKEDA PHARMACEUTICALS SRL | 394M | 41 | Comerț en-gros |
| CERTINVEST SRL | 393M | 36 | Comerț en-gros |
| PERNOD RICARD ROMANIA SRL | 432M | 40 | Comerț en-gros |
| CLAAS REGIONAL CENTER SOUTH EAST EUROPE SRL | 390M | 35 | Comerț en-gros |
| DIOGENE DISTRIBU�IE SRL | 355M | 37 | Comerț en-gros |
| EUROPEAN DRINKS INTERNATIONAL S.R.L. | 423M | 37 | Comerț en-gros |
| LEGRA TEX SRL | 396M | 40 | Comerț en-gros |
| STEELCORP DISTRIBUTION SRL | 372M | 34 | Comerț en-gros |
| EXPERT MED IMPORT EXPORT SRL | 362M | 30 | Comerț en-gros |
| AMGEN ROMANIA SRL | 348M | 44 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.5%
- CA / angajat
- 10.4M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 382M
- Profit net
- 1.8M
- Angajați
- 37
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 382M | 1.8M | 37 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ESSITY ROMANIA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ESSITY ROMANIA SRL(current)
- Revenue
- 382M
- Employees
- 37
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #688
- TAKEDA PHARMACEUTICALS SRL
- Revenue
- 394M
- Employees
- 41
- Profit
- 22.5M
- Rank RO
- #656
- CERTINVEST SRL
- Revenue
- 393M
- Employees
- 36
- Profit
- 34.7M
- Rank RO
- #661
- PERNOD RICARD ROMANIA SRL
- Revenue
- 432M
- Employees
- 40
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #582
- CLAAS REGIONAL CENTER SOUTH EAST EUROPE SRL
- Revenue
- 390M
- Employees
- 35
- Profit
- -4.5M
- Rank RO
- #669
- DIOGENE DISTRIBU�IE SRL
- Revenue
- 355M
- Employees
- 37
- Profit
- 6.1M
- Rank RO
- #741
- EUROPEAN DRINKS INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 423M
- Employees
- 37
- Profit
- 15.7M
- Rank RO
- #596
- LEGRA TEX SRL
- Revenue
- 396M
- Employees
- 40
- Profit
- 4.2M
- Rank RO
- #652
- STEELCORP DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 372M
- Employees
- 34
- Profit
- 17.2M
- Rank RO
- #705
- EXPERT MED IMPORT EXPORT SRL
- Revenue
- 362M
- Employees
- 30
- Profit
- 15.9M
- Rank RO
- #730
- AMGEN ROMANIA SRL
- Revenue
- 348M
- Employees
- 44
- Profit
- 13.2M
- Rank RO
- #757
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ESSITY ROMANIA SRL(current) | 382M | 37 | 1.8M | #688 |
| TAKEDA PHARMACEUTICALS SRL | 394M | 41 | 22.5M | #656 |
| CERTINVEST SRL | 393M | 36 | 34.7M | #661 |
| PERNOD RICARD ROMANIA SRL | 432M | 40 | 3.6M | #582 |
| CLAAS REGIONAL CENTER SOUTH EAST EUROPE SRL | 390M | 35 | -4.5M | #669 |
| DIOGENE DISTRIBU�IE SRL | 355M | 37 | 6.1M | #741 |
| EUROPEAN DRINKS INTERNATIONAL S.R.L. | 423M | 37 | 15.7M | #596 |
| LEGRA TEX SRL | 396M | 40 | 4.2M | #652 |
| STEELCORP DISTRIBUTION SRL | 372M | 34 | 17.2M | #705 |
| EXPERT MED IMPORT EXPORT SRL | 362M | 30 | 15.9M | #730 |
| AMGEN ROMANIA SRL | 348M | 44 | 13.2M | #757 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ESSITY ROMANIA SRL(you) | TAKEDA PHARMACEUTICALS SRL | CERTINVEST SRL | PERNOD RICARD ROMANIA SRL | CLAAS REGIONAL CENTER SOUTH EAST EUROPE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 382M | 394M | 393M | 432M | 390M |
| Profit | 1.8M | 22.5M | 34.7M | 3.6M | -4.5M |
| Margin | 0,5% | 5,7% | 8,8% | 0,8% | -1,1% |
| Employees | 37 | 41 | 36 | 40 | 35 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ESSITY ROMANIA SRL”.