ESCADA SRL
Revenue
5.6M
2024
Profit
421K
2024
Employees
32
2024
Margin
7,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ESCADA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Pescuit și acvacultură, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 5.6M lei (date 2024). În industria de Pescuit și acvacultură (România), compania este #23 la cifra de afaceri, #38 la profit, #7 la număr angajați din 1.019 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ESCADA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Pescuit și acvacultură, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 5.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Pescuit și acvacultură (România), compania este #23 la cifra de afaceri, #38 la profit, #7 la număr angajați din 1.019 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Pescuit și acvacultură (CAEN 03) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 701K lei
- Marjă medie
- -5.8%
- Angajați medie
- 2
Companie vs medie industrie
Compania este 8.0× față de media industriei
Compania este 14.6× față de media industriei
Industry intelligence
Pescuit și acvacultură (CAEN 03) — 2024
Industry size
714M
RON revenue
Total companies
1.019
Total employees
2.235
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PISCICOLA SRL | 5.2M | 27 | Pescuit și acvacultură |
| PROD COMPANY SRL | 6.2M | 40 | Pescuit și acvacultură |
| P�STR�V�RIILE CEAHL�ULUI SRL | 4.5M | 28 | Pescuit și acvacultură |
| AQUACLUB S.R.L. | 5.8M | 21 | Pescuit și acvacultură |
| ROMITCRAP SRL | 6.6M | 25 | Pescuit și acvacultură |
| LOKPINUS SRL | 4.9M | 22 | Pescuit și acvacultură |
| ROMANITA IMPEX SRL | 9.5M | 28 | Pescuit și acvacultură |
| DELTA FISH S.R.L. | 5.2M | 18 | Pescuit și acvacultură |
| PISCICOLA SA | 7.5M | 47 | Pescuit și acvacultură |
| EURO FISH SRL | 3.7M | 25 | Pescuit și acvacultură |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 03)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.4%
- CA / angajat
- 177K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.6M
- Profit net
- 421K
- Angajați
- 32
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.6M | 421K | 32 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ESCADA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ESCADA SRL(current)
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 32
- Profit
- 421K
- Rank RO
- #41.530
- PISCICOLA SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 27
- Profit
- 11.3K
- Rank RO
- #44.563
- PROD COMPANY SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 40
- Profit
- 52.1K
- Rank RO
- #38.745
- P�STR�V�RIILE CEAHL�ULUI SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 28
- Profit
- 222K
- Rank RO
- #49.888
- AQUACLUB S.R.L.
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 21
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #41.066
- ROMITCRAP SRL
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 25
- Profit
- 986K
- Rank RO
- #36.635
- LOKPINUS SRL
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 22
- Profit
- 236K
- Rank RO
- #47.028
- ROMANITA IMPEX SRL
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 28
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #27.220
- DELTA FISH S.R.L.
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 18
- Profit
- 338K
- Rank RO
- #44.788
- PISCICOLA SA
- Revenue
- 7.5M
- Employees
- 47
- Profit
- 731K
- Rank RO
- #33.066
- EURO FISH SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 25
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #58.517
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ESCADA SRL(current) | 5.6M | 32 | 421K | #41.530 |
| PISCICOLA SRL | 5.2M | 27 | 11.3K | #44.563 |
| PROD COMPANY SRL | 6.2M | 40 | 52.1K | #38.745 |
| P�STR�V�RIILE CEAHL�ULUI SRL | 4.5M | 28 | 222K | #49.888 |
| AQUACLUB S.R.L. | 5.8M | 21 | 1M | #41.066 |
| ROMITCRAP SRL | 6.6M | 25 | 986K | #36.635 |
| LOKPINUS SRL | 4.9M | 22 | 236K | #47.028 |
| ROMANITA IMPEX SRL | 9.5M | 28 | 1.6M | #27.220 |
| DELTA FISH S.R.L. | 5.2M | 18 | 338K | #44.788 |
| PISCICOLA SA | 7.5M | 47 | 731K | #33.066 |
| EURO FISH SRL | 3.7M | 25 | 130K | #58.517 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ESCADA SRL(you) | PISCICOLA SRL | PROD COMPANY SRL | P�STR�V�RIILE CEAHL�ULUI SRL | AQUACLUB S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.6M | 5.2M | 6.2M | 4.5M | 5.8M |
| Profit | 421K | 11.3K | 52.1K | 222K | 1M |
| Margin | 7,4% | 0,2% | 0,8% | 4,9% | 17,6% |
| Employees | 32 | 27 | 40 | 28 | 21 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ESCADA SRL”.