EQUIVOQUE HOTEL S.R.L.
Revenue
575K
2024
Profit
53.6K
2024
Employees
9
2024
Margin
9,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EQUIVOQUE HOTEL S.R.L. este o companie mică din sectorul Cazare, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 575K lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #2.486 la cifra de afaceri, #2.684 la profit, #941 la număr angajați din 11.968 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EQUIVOQUE HOTEL S.R.L. este o companie mică din sectorul Cazare, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 575K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #2.486 la cifra de afaceri, #2.684 la profit, #941 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 2.4× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| UNITATEA N S.R.L. | 585K | 9 | Cazare |
| MIADAR RESIDENCE S.R.L. | 639K | 9 | Cazare |
| GM & ACOMODATION DELUXE SRL | 646K | 9 | Cazare |
| VALENTINA NOBLESSE SRL | 603K | 8 | Cazare |
| MARKET TUR SRL | 572K | 11 | Cazare |
| LPT SOLUTIONS S.R.L. | 527K | 8 | Cazare |
| PIATRA VERDE TURISM S.R.L. | 720K | 9 | Cazare |
| CHRISTIAN CAR S.R.L. | 588K | 11 | Cazare |
| CIAO GRUP DISTRIBUTION SRL | 735K | 9 | Cazare |
| SCHWABENLAND HOLDING SRL | 751K | 9 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.3%
- CA / angajat
- 64K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 24%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 575K
- Profit net
- 53.6K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 575K | 53.6K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EQUIVOQUE HOTEL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EQUIVOQUE HOTEL S.R.L.(current)
- Revenue
- 575K
- Employees
- 9
- Profit
- 53.6K
- Rank RO
- #211.842
- UNITATEA N S.R.L.
- Revenue
- 585K
- Employees
- 9
- Profit
- 41.9K
- Rank RO
- #209.846
- MIADAR RESIDENCE S.R.L.
- Revenue
- 639K
- Employees
- 9
- Profit
- -701K
- Rank RO
- #199.614
- GM & ACOMODATION DELUXE SRL
- Revenue
- 646K
- Employees
- 9
- Profit
- -342K
- Rank RO
- #198.325
- VALENTINA NOBLESSE SRL
- Revenue
- 603K
- Employees
- 8
- Profit
- -87.5K
- Rank RO
- #206.508
- MARKET TUR SRL
- Revenue
- 572K
- Employees
- 11
- Profit
- -350K
- Rank RO
- #212.659
- LPT SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 527K
- Employees
- 8
- Profit
- -218K
- Rank RO
- #222.423
- PIATRA VERDE TURISM S.R.L.
- Revenue
- 720K
- Employees
- 9
- Profit
- 10.1K
- Rank RO
- #186.383
- CHRISTIAN CAR S.R.L.
- Revenue
- 588K
- Employees
- 11
- Profit
- -304K
- Rank RO
- #209.464
- CIAO GRUP DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 735K
- Employees
- 9
- Profit
- 8K
- Rank RO
- #184.174
- SCHWABENLAND HOLDING SRL
- Revenue
- 751K
- Employees
- 9
- Profit
- -118K
- Rank RO
- #181.843
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EQUIVOQUE HOTEL S.R.L.(current) | 575K | 9 | 53.6K | #211.842 |
| UNITATEA N S.R.L. | 585K | 9 | 41.9K | #209.846 |
| MIADAR RESIDENCE S.R.L. | 639K | 9 | -701K | #199.614 |
| GM & ACOMODATION DELUXE SRL | 646K | 9 | -342K | #198.325 |
| VALENTINA NOBLESSE SRL | 603K | 8 | -87.5K | #206.508 |
| MARKET TUR SRL | 572K | 11 | -350K | #212.659 |
| LPT SOLUTIONS S.R.L. | 527K | 8 | -218K | #222.423 |
| PIATRA VERDE TURISM S.R.L. | 720K | 9 | 10.1K | #186.383 |
| CHRISTIAN CAR S.R.L. | 588K | 11 | -304K | #209.464 |
| CIAO GRUP DISTRIBUTION SRL | 735K | 9 | 8K | #184.174 |
| SCHWABENLAND HOLDING SRL | 751K | 9 | -118K | #181.843 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EQUIVOQUE HOTEL S.R.L.(you) | UNITATEA N S.R.L. | MIADAR RESIDENCE S.R.L. | GM & ACOMODATION DELUXE SRL | VALENTINA NOBLESSE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 575K | 585K | 639K | 646K | 603K |
| Profit | 53.6K | 41.9K | -701K | -342K | -87.5K |
| Margin | 9,3% | 7,1% | -109,6% | -52,9% | -14,5% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 9 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EQUIVOQUE HOTEL S.R.L.”.